Skuteczny start BKS-u BOSTIK ZGO Bielsko-Biała w grze o półfinał

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / tauronliga.pl / Piotr Sumara / Na zdjęciu: radość siatkarek BKS Bostik ZGO Bielsko-Biała

BKS BOSTIK ZGO Bielsko-Biała zrobił pierwszy krok w kierunku strefy medalowej Tauron Ligi. Posiadacz Pucharu Polski wykorzystał atut własnej hali i zwyciężył 3:2 z UNI Opole.

BKS przystąpił do serii o awans do półfinału Tauron Ligi uskrzydlony zdobyciem Tauron Pucharu Polski. Dla klubu to pierwsze trofeum od 2010 roku, w którym został po raz ostatni mistrzem Polski. Po puchar sięgnął po raz pierwszy od 15 lat. W tegorocznym finale pokonał 3:2 ŁKS Commercecon Łódź. We wcześniejszych rundach bielszczanki nie pozwoliły sobie na przegranie ani jednego seta. W półfinale wygrały akurat z UNI Opole.

Podniesienie jednego trofeum zwiększyło apetyt drugiego klubu sezonu zasadniczego na zdobycie medali mistrzostw Polski. Z kolei UNI Opole próbuje w ćwierćfinale sprawić niespodziankę, jaką niewątpliwie będzie wejście do strefy medalowej Tauron Ligi.

We wcześniejszych dziewięciu meczach między klubami bielszczanki odniosły pięć zwycięstw, a UNI Opole cztery. W sezonie zasadniczym tak BKS, jak i UNI wykorzystali atut własnej hali.

Faworytki od początku meczu konsekwentnie punktowały opolanki, które pozostawały kilka kroków za przeciwnikiem. Pierwsza partia zakończyła się wynikiem 25:19, a druga jeszcze bardziej przekonującym 25:17.

Nagle nastąpił gwałtowny zwrot akcji. Bielszczanki dopadł syndrom trzeciego seta, w którym przegrały 24:26 pomimo prowadzenia 24:23. UNI Opole zwietrzyło możliwość sprawienia jeszcze większej niespodzianki i doprowadziło do tie-breaka zwycięstwem 25:18 w czwartym secie.

Po ponad 2,5 godzinie gry BKS postawił na swoim i zamknął mecz kilku oblicz akcją na 15:12 w tie-breaku. Faworyt zrobił pierwszy krok w kierunku półfinału, choć było to trudne zadanie.

Drugi mecz w serii rozpocznie się we wtorek o godzinie 20:30 w Opolu.

BKS BOSTIK ZGO Bielsko-Biała - UNI Opole 3:2 (25:19, 25:17, 24:26, 18:25, 15:12)

Wynik serii: 1:0 (do dwóch zwycięstw)

BKS: Nowicka, Damaske, Borowczak, Pacak, Majkowska, Laak, Mazur (libero) oraz Ciesielczyk, Stachowicz, Abramajtys, Szczepańska-Pogoda, Bidias

UNI: Bińczycka, Pamuła, Olaya, Połeć, Orzyłowska, Zaroślińska-Król, Adamek (libero) oraz McCall, Janicka, Lijewska, Sieradzka

MVP: Kertu Kask (BKS)

Czytaj także: Puchar CEV kobiet został wzięty szturmem. Godzina gry w meczu finałowym Czytaj także: Brazylia wystawiła rezerwy, żeby specjalnie przegrać. Efekt?

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy BKS BOSTIK Bielsko-Biała zdobędzie medale mistrzostw Polski?