Zespoły Polek grają dalej we Włoszech

Prosecco Doc Imoco Conegliano Joanny Wołosz i Savino Del Bene Scandicci Poli Nowakowskiej wywalczyły awans do półfinałów Serie A kobiet. Na pierwsze mecze poczekają, bo przedłużyła się rywalizacja Igor Gorgonzola Novary z Reale Mutua Fenera Chieri.

Jakub Fordon
Joanna Wołosz Materiały prasowe / legavolleyfemminile.it / Na zdjęciu: Joanna Wołosz
Do rywalizacji w fazie play-off Serie A kobiet przystąpiły dwa zespoły, w których występują polskie siatkarki. Mowa o Prosecco Doc Imoco Conegliano Joanny Wołosz i Savino Del Bene Scandicci, do której wypożyczona z Metalkas Pałacu Bydgoszcz została Pola Nowakowska.

Po pierwszych meczach oba kluby przybliżyły się do półfinałów. A w kolejnych spotkaniach zespoły Polek zwyciężyły bez straty seta i dzięki temu zameldowały się w kolejnej fazie rozgrywek.

Imoco odprawiło Areoitalia Smi Roma bez żadnych problemów. Rywalki tylko w trzecim secie drugiego meczu były w stanie przekroczyć granicę 20 punktów, przegrywając 21:25. Polska rozgrywająca przebywała na boisku od początku do końca spotkania, ale nie zdobyła ani jednego "oczka".

Z kolei Savino Del Bene Scandicci ograło Megabox Ond. Savio Vallefoglię. Tylko w drugiej partii miała miejsce zacięta walka, która zakończyła się krótką grą na przewagi. Do końcowego triumfu nie przyczyniła się jednak polska środkowa, która nadal czeka na debiut we Włoszech.

W półfinale zameldowała się także Vero Volley Monza, która po raz drugi pokonała Wash4green Pinerolo (3:1). Z kolei Igor Gorgonzola Novara wygrała drugi mecz z Reale Mutua Fenera Chieri i w tej rywalizacji odbędzie się jeszcze jeden mecz.

Serie A kobiet, 2. mecze:

Megabox Ond. Savio Vallefoglia - Savino Del Bene Scandicci 0:3 (18:25, 24:26, 17:25)
Reale Mutua Fenera Chieri - Igor Gorgonzola Novara 0:3 (22:25, 30:32, 21:25)
Wash4green Pinerolo - Vero Volley Monza 1:3 (13:25, 25:22, 16:25, 21:25)
Aeroitalia Smi Roma - Prosecco Doc Imoco Conegliano 0:3 (17:25, 13:25, 21:25)