Wilfredo Leon w PlusLidze. Zdradził co zaważyło na jego decyzji

Wilfredo Leon nadchodzący sezon spędzi w PlusLidze. Siatkarz potwierdził tę informację kilkakrotnie, jednak nie zdradził oficjalnie, w którym klubie zagra. Według medialnych doniesień będzie to Bogdanka LUK Lublin.

Jacek Pawłowski
Jacek Pawłowski
Wilfredo Leon w reprezentacji Polski WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Wilfredo Leon w reprezentacji Polski
Informację o podpisaniu kontraktu przez Wilfredo Leona z Bogdanką LUK Lublin jako pierwsza podała TVP Sport. Siatkarz miał związać się z klubem roczną umową z opcją przedłużenia o kolejny rok. Umowa ma oscylować w granicach 800 tys. euro. To rekordowa umowa jak na warunki PlusLigi. Dotychczas największe gwiazdy mogły liczyć na wynagrodzenie w okolicach 250-300 tys. euro

W Sir Susa Vim Perugia, gdzie obecnie występuje, reprezentant Polski, według nieoficjalnych informacji, mógł liczyć na 1,4 mln euro. Przyjmujący wielokrotnie podkreślał jednak, że w przypadku negocjowania nowej umowy, finanse nie będą decydujące. Leon potwierdził to w rozmowie z serwisem perugia24.net.

- Z powodów osobistych, przywiązania do rodziny, postanowiliśmy przeprowadzić się do Polski, do domu. Podążam za tym, czego nauczyli mnie moi rodzice. Będzie mi brakowało ludzi z Perugii, którzy byli mi bliscy od pierwszego dnia i którzy byli tam w trudnych chwilach, okazując wielkie przywiązanie - powiedział jeden z najlepszych siatkarzy świata.

ZOBACZ WIDEO: Herosi WP. Jóźwik, Małysz, Świderski i Korzeniowski wybrali nominowanych

Bogdanka LUK Lublin będzie dopiero szóstym klubem w karierze seniorskiej Leona. Wcześniej pochodzący z Kuby siatkarz reprezentował barwy Capitalinos, Orientales De Santiago, Zenita Kazań i Ar-Rajjan SC. Obecnie występuje w ekipie Sir Susa Vim Perugia.

W kolekcji trofeów Wilfredo Leona widnieją m.in. trzy tytuły mistrza Kuby, cztery mistrzostwa i Puchary Rosji, cztery złote medale Ligi Mistrzów, trzy złote krążki Klubowych Mistrzostw Świata, trzy Superpuchary Rosji, trzy Puchary Włoch, Puchar Kataru, cztery Superpuchary Włoch i trzy tytuły wicemistrza Włoch.

Obok Wilfredo Leona w nadchodzącym sezonie barwy Bogdanki LUK Lublin reprezentować mają Jan Nowakowski, Thales Hoss, Marcin Komenda, Jakub Wachnik, Mateusz Malinowski, Maciej Krysiak oraz znajdujący się na celowniku transferowym Holender Bennie Tuinstra, Bułgar Alex Grozdanow, Kewin Sasak i Mikołaj Sawicki.

Czytaj także:
Niespotykana sytuacja w PlusLidze. Mocne słowa reprezentanta Polski
Pozytywny wynik testu antydopingowego brązowego medalisty mistrzostw Europy

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×