Wielkie pieniądze do zgarnięcia w Lidze Narodów. FIVB podała wysokość nagród

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / FIVB /
Materiały prasowe / FIVB /
zdjęcie autora artykułu

Na kilka tygodni przed startem tegorocznej Ligi Narodów Światowa Federacja Siatkówki opublikowała wysokość nagród za udział w rywalizacji. Triumfatorzy meczu finałowego mogą liczyć na gratyfikację w wysokości miliona dolarów.

Tegoroczna edycja Ligi Narodów zapowiada się niezwykle emocjonująco. Udział w rywalizacji weźmie 16 zespołów męskich i żeńskich. Do zdobycia będą ogromne pieniądze oraz punkty do rankingu FIVB. Dla części zespołów to szansa na wywalczenie olimpijskiej kwalifikacji.

Zmagania w Lidze Narodów potrwają od 14 maja do 23 czerwca wśród kobiet i 21 maja do 30 czerwca w przypadku mężczyzn. Organizatorami turniejów finałowych będą Polska (Łódź) i Tajlandia (Bangkok). Trofeum wywalczonego przed rokiem będą bronić Polacy oraz Turczynki.

Światowa Federacja Siatkówki ujawniła wysokość nagród, na jakie mogą liczyć uczestnicy zmagań. Wysokość gratyfikacji za zwycięstwo w meczu fazy interkontynentalnej ustalono na poziomie 9500 dolarów. Przegrany otrzyma połowę tej kwoty tj. 4250 dolarów.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Probierz na polu golfowym. Zobacz, co poszło nie tak

Zwycięzca turnieju finałowego zainkasuje 1 milion dolarów, srebrny medalista 500 tysięcy dolarów, brązowy medalista 300 tysięcy dolarów, a ostatni z półfinalistów i czwarty zespół tegorocznej edycji skasuje 180 tysięcy dolarów.

Przegrani w ćwierćfinale Ligi Narodów 2024 otrzymają odpowiednio: piąta drużyna w klasyfikacji końcowej - 130 tysięcy dolarów, szósta 85 tysięcy dolarów, siódma 65 tysięcy dolarów, a ósma 40 tysięcy dolarów. Najlepszy zawodnik i zawodniczka turnieju finałowego mogą liczyć na 30 tys. dolarów (MVP), a najlepsi zawodnicy i zawodniczki na poszczególnych pozycjach otrzymają po 10 tys. dolarów.

W trakcie fazy interkontynentalnej rozegranych zostanie po 96 spotkań, co oznacza, że już na tym etapie zmagań Światowa Federacja Siatkówki przeznaczy na nagrody około 1 320 tysięcy dolarów.

Czytaj także: Dobra wiadomość dla reprezentacji Polski. FIVB wprowadza zmiany w Lidze Narodów Znamy terminarz Polaków w Lidze Narodów. Wielki hit na początek

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Która z reprezezntacji Polski stanie na podium Ligi Narodów 2024?
Siatkarze
Siatkarki
Siatkarze i siatkarki
Żadna
Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki
Trwa ładowanie...
Komentarze (0)