Wysyłał ohydne wiadomości do siatkarek. Policja zatrzymała 32-latka

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / slaska.policja.gov.pl / Na zdjęciu: akcja policyjna
Materiały prasowe / slaska.policja.gov.pl / Na zdjęciu: akcja policyjna
zdjęcie autora artykułu

Śląscy policjanci zatrzymali mężczyznę z małej miejscowości w województwie świętokrzyskim. Jest on podejrzany o kierowanie gróźb karalnych pod adresem siatkarek z Bielska-Białej.

W tym artykule dowiesz się o:

"Nie może być przyzwolenia na zachowania hejterów, którzy - korzystając z pozornej anonimowości - działają w sposób nieakceptowalny przez środowisko siatkarskie. Nie czekajmy, aż ktoś inny coś zrobi, reagujmy! Postawmy granicę!" - napisali przedstawiciele BKS-u BOSTIK ZGO Bielsko-Biała w styczniu tego roku w oświadczeniu do mediów.

Komunikat klubu z Bielska-Białej miał związek z ohydnymi wiadomościami, jakie otrzymały w mediach społecznościowych zawodniczki BKS-u. Sprawa została zgłoszona na policję (więcej TUTAJ).

Jak poinformowała Policja Śląska, funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej oraz Zarządu w Katowicach Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości w piątek (12.04) zatrzymali 32-letniego mężczyznę, który jest podejrzany o kierowanie gróźb karalnych pod adresem siatkarek klubu Tauron Ligi.

ZOBACZ WIDEO: Gortat odpowiada na zarzuty ws. kadry narodowej. "To jest wyssane z dwóch-trzech źródeł"

"Wspólne działania policjantów z bielskiej komendy oraz funkcjonariuszy Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości w dniu 12 kwietnia 2024 r. doprowadziły ich do małej miejscowości w województwie świętokrzyskim, gdzie zapukali do drzwi niczego niespodziewającego się 32-latka. Mężczyzna został zatrzymany, a następnie przetransportowany do Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej, gdzie policjanci prowadzili z jego udziałem dalsze czynności" - czytamy na slaska.policja.gov.pl.

Wobec zatrzymanego mężczyzny prokurator zdecydował o środku zapobiegawczym (w postaci dozoru) oraz zakazie zbliżania się do pokrzywdzonych. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat trzech.

"Działania służb dowodzą, że przestępcy w sieci nie mogą czuć się bezkarnie. A każde działanie pod fikcyjną osłoną anonimowości internetowej godzące w porządek i przepisy prawne będzie ścigane" - zapowiada Policja.

Zobacz: Obrzydliwe. Polska siatkarka pokazała prywatną wiadomość

Źródło artykułu: WP SportoweFakty