O Holender! Niepokonani Polacy czekają na kolejnego rywala

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / FIVB / Reprezentacja Holandii
Materiały prasowe / FIVB / Reprezentacja Holandii
zdjęcie autora artykułu

Reprezentacja Polski pokonała na turnieju Ligi Narodów w Antalyi dwóch rywali - USA i Kanadę. W piątkowym starciu naszych siatkarzy czeka kolejna trudna przeprawa. Przeciwnikiem będą Holendrzy, którzy wciąż mają nadzieję na awans na IO w Paryżu.

W tym artykule dowiesz się o:

Konfrontacja z Amerykanami, mimo że wygrana 3:0, nie uspokoiła nastrojów polskich fanów przed starciem z Kanadyjczykami. Eksperci jednogłośnie ostrzegali, że poprzeczka powędruje w górę i o komplet "oczek" będzie bardzo trudno. Tymczasem Biało-Czerwoni, jak przystało na faworyta, zrobili swoje.

W starciu z Kanadyjczykami nasi siatkarze triumfowali za trzy punkty po raz drugi w Antalyi, czyniąc tym samym kolejny krok w kierunku rozstawienia przed losowaniem grup igrzysk olimpijskich. Dla Polaków to przy okazji szósta wygrana w Lidze Narodów z ekipą spod znaku Klonowego Liścia.

Kolejnym przeciwnikiem podopiecznych Nikola Grbicia będą Holendrzy, dla których każdy punkt meczowy jest z gatunku "być albo nie być" na igrzyskach olimpijskich. Póki co Oranje mają do odrobienia stratę. W konfrontacji ze Słowenią pokazali jednak, że mimo braku jednej z gwiazd, potrafią walczyć.

ZOBACZ WIDEO: Korzeniowski nie może tylko odcinać kuponów. "Pracuję, aby utrzymywać rodzinę"

Absencja Bennie Tuinstry to duży cios dla zespołu. Na szczęście dla ekipy Roberto Piazzy w dobrej formie jest Nimir Abdel-Aziz. To kluczowy gracz w kontekście walki o meczowe punkty, które mogą zapewnić zespołowi z Niderlandów awans w rankingu FIVB.

W historii rywalizacji w Lidze Narodów obie ekipy mierzyły się ze sobą dotychczas trzykrotnie. Polacy pokonali Holendrów w każdym z tych spotkań. Przed rokiem w Rotterdamie obie drużyny rozegrały aż pięć partii, ostatecznie górą byli Biało-Czerwoni.

Mecz Polska - Holandia zaplanowano na piątek, 24 maja 2024 roku godz. 19.00. Relację na żywo przeprowadzi portal WP SportoweFakty.

Czytaj także: Popis Polaka w polu serwisowym. Raz, dwa i trzy [WIDEO]

Źródło artykułu: WP SportoweFakty