Kontuzje w reprezentacji Polski. Biało-Czerwone osłabione w Lidze Narodów

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Materiały prasowe/Volleyballworld / Na zdjęciu: reprezentacja Polski
Materiały prasowe / Materiały prasowe/Volleyballworld / Na zdjęciu: reprezentacja Polski
zdjęcie autora artykułu

Stefano Lavarini opublikował skład reprezentacji Polski na turniej Ligi Narodów w Arlington. W kadrze Biało-Czerwonych zabrakło trzech kontuzjowanych siatkarek - Olivii Różański, Marii Stenzel i Agnieszki Korneluk.

Zmagania w tegorocznej Lidze Narodów kobiet reprezentacja Polski rozpoczęła w tureckiej Antalyi. I trzeba przyznać, że Biało-Czerwone zrobiły to w naprawdę wielkim stylu. Podopieczne Stefano Lavariniego w czterech spotkaniach nie miały sobie równych.

Na start zmagań Biało-Czerwone ograły Włoszki. Następnie wyższość naszych siatkarek musiały uznać Francuzki oraz Holenderki. W ostatnim spotkaniu Polki odprawiły Japonki, które również były niepokonane.

Niestety występ w Turcji nie ogranicza się wyłącznie do pozytywów. Przed startem zmagań kontuzji doznała Olivia Różański, której zabrakło w kadrze nad Bosforem. Problemy zdrowotne dopadły także Agnieszkę Korneluk. Nasza środkowa nie pojawiła się na parkiecie w starciu z Japonkami, wiadomo już, że nie poleci także na kolejny turniej w amerykańskim Arlington. Podobnie jak powracająca do zdrowia po zabiegu usunięcia wyrostka Maria Stenzel.

ZOBACZ WIDEO: Śmierć zajrzała w oczy Świderskiemu. "Mogliby mnie nie odratować"

- Zabieg odbył się trochę lżejszą metodą niż standardowa. Sama operacja to cztery dni w szpitalu, później tydzień dochodzenia do siebie w domu. Po tym czasie zaczęłam czuć, że wracam do siebie. Z dnia na dzień czuję się coraz lepiej, funkcjonuję już normalnie. Jeśli chodzi o wysiłek, to jedyny, który mogę wykonywać, to spacer do 25 maja. Później mogę wrócić do treningów - przyznała libero reprezentacji Polski w rozmowie z TVP Sport.

Dziennikarzom wspomnianego serwisu udało się dowiedzieć, że problemy środkowej i przyjmującej nie są zbyt poważne. Obie jednak znalazły się poza kadrą na turniej w Arlington. W przypadku Agnieszki Korneluk trwa jeszcze diagnostyka dotycząca urazu.

- Uraz Agnieszki nie wydaje się bardzo poważny. Na miejscu nasz lekarz Maciej Kijas dokonał diagnozy na podstawie USG. Możemy uspokoić, że wygląda to nie najgorzej. Co do Olivii Różański, także czekamy na wyniki pełnych badań. Jest troszeczkę za wcześnie, aby mówić szczegółowo o jej powrocie. Nasz sztab medyczny potrzebuje jeszcze kilku dni na wykonanie wszystkich potrzebnych badań - mówił przed kilkoma dniami Szymon Szlendak, kierownik żeńskiej kadry.

Skład reprezentacji Polski na turniej Ligi Narodów w Arlington:

Rozgrywające: Joanna Wołosz, Katarzyna Wenerska Atakujące: Magdalena Stysiak, Malwina Smarzek Środkowe: Weronika Centka, Klaudia Alagierska, Magdalena Jurczyk, Joanna Pacak Przyjmujące: Martyna Łukasik, Martyna Czyrniańska, Natalia Mędrzyk, Monika Fedusio Libero: Aleksandra Szczygłowska, Justyna Łysiak

Terminarz reprezentacji Polski na turnieju w Arlington: 28 maja: Polska – Serbia godz. 23.00 30 maja: Korea Płd. – Polska godz. 19.30 31 maja: Niemcy - Polska godz. 20.00 01 czerwca: Polska - USA godz. 23.30

Czytaj także: Doskonałe informacje. Kibice reprezentacji Polski tylko na to czekali

Źródło artykułu: WP SportoweFakty