Kolejna gwiazda odchodzi z Asseco Resovii. Jest komunikat

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Monika Pliś /  Na zdjęciu: Jakub Kochanowski, Klemen Cebulj
WP SportoweFakty / Monika Pliś / Na zdjęciu: Jakub Kochanowski, Klemen Cebulj
zdjęcie autora artykułu

Po trzech latach gry dla Asseco Resovia Rzeszów, środkowy reprezentacji Polski zmienia barwy klubowe. Oficjalna informacja pojawiła się na stronie ekipy z Podkarpacia.

Jakub Kochanowski reprezentował barwy Asseco Resovii Rzeszów przez trzy sezony (2021-2024). Przyczynił się do sukcesów naszej drużyny, którymi był brązowy medal PlusLigi (2022/2023) oraz Puchar CEV (2023/2024). Kuba sięgnął w sumie po 10 statuetek MVP, a w sezonie 2022/2023 został najlepszym blokującym PlusLigi.

Dziękuję Kubie za jego grę w Asseco Resovii. Życzę mu powodzenia w kolejnych sportowych wyzwaniach - powiedział Piotr Maciąg, prezes Asseco Resovii.

Według kuluarowych informacji, Kochanowski w przyszłym sezonie reprezentować ma barwy Projektu Warszawa, z którego odeszło trzech środkowych: Taylor Averill, Piotr Nowakowski oraz Jakub Kowalczyk.

ZOBACZ WIDEO: Pod Siatką: rozchwytywani jak gwiazdy Hollywood! Kulisy meczu z Japonią [b]

[/b]W maju klub z Podkarpacia poinformował, że po dwóch latach z drużyną żegna się Torey Defalco, który występował będzie w lidze japońskiej. Kilka dni później klub ogłosił odejście Yacine Louatiego. Barw Asseco Resovii nie reprezentować będą także Bartłomiej Mordyl oraz Fabian Drzyzga.

Do Rzeszowa trafią natomiast Gregor Ropret (Słowenia, rozgrywający) Bartosz Bednorz (przyjmujący), Dawid Woch, Patryk Niemiec i Cezary Sapiński.

Zobacz także: Kontuzje w kadrze Polski. Grbić podaje nowe wieści Polki chcą rozstawienia przed IO. "Od początku wiedzieliśmy, że o to walczymy

Źródło artykułu: WP SportoweFakty