Zagrają z Wilfredo Leonem? Bogdanka LUK Lublin odkrywa kolejne karty

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / FIVB / Bennie Tuinstra
Materiały prasowe / FIVB / Bennie Tuinstra
zdjęcie autora artykułu

Działacze Bogdanki LUK Lublin trzymają siatkarskich kibiców w napięciu. Klub powoli odkrywa kolejne karty, jeśli chodzi o nadchodzący sezon, jednak największy atut pozostawia w ukryciu.

W tym artykule dowiesz się o:

Dla Bogdanki LUK Lublin miniony sezon PlusLigi okazał się historyczny. Zespół zajął 5. miejsce, zapewniając sobie prawo gry w europejskich pucharach. Przed kolejnymi rozgrywkami drużynę czekają wielkie zmiany. Odchodzi aż ośmiu zawodników: Damian Schulz, Tobias Christian Brand, Marcin Kania, Jakub Nowosielski, Alexandre Ferreira, Maciej Krysiak, Damian Hudzik i Maksym Kędzierski.

Już wcześniej klub ogłosił transfery Mikołaja  Sawickiego i Kewina Sasaka z Trefla Gdańsk. W poniedziałek lublinianie potwierdzili natomiast, że szeregi zespołu wzmacnia Bennie Tuinstra. Holender to największy pechowiec sezonu reprezentacyjnego, z powodu błędów formalnych nie mógł bowiem zagrać w kadrze w rozgrywkach Ligi Narodów.

Bennie Tuinstra to jeden z największych talentów światowej siatkówki. W wieku dwudziestu lat sięgnął po Puchar Holandii. Ostatnie trzy sezony spędził w tureckim Ziraat Bankasi Ankara. W tym czasie zdobył dwa złote i jeden brązowy medal ligi tureckiej oraz trzy Superpuchary Turcji. Wcześniej, w lidze holenderskiej, sięgnął po dwa Puchary oraz Superpuchar Holandii, a także srebro tamtejszych rozgrywek krajowych. Indywidualnie w 2018 roku wybierany był najlepszym przyjmującym Mistrzostw Europy juniorów.

ZOBACZ WIDEO: Pod Siatką: rozchwytywani jak gwiazdy Hollywood! Kulisy meczu z Japonią

- Za korzyściami z gry w czołowych drużynach ligi tureckiej idą duże oczekiwania, zwłaszcza wobec obcokrajowców. Staż Benniego w tych rozgrywkach dowodzi, że znakomicie radził sobie z presją i cierpliwie budował swoją markę. Nie jest łatwo udowadniać swoje możliwości, będąc zmiennikiem. Tym wyżej należy cenić jego potencjał, który ujawniał przy każdym kontakcie z piłką. Jesteśmy przekonani, że Bennie wzmocni nas erupcją swojego talentu – powiedział Krzysztof Skubiszewski, prezes Bogdanki LUK Lublin w rozmowie z klubowymi mediami.

Z obecnego składu ważne umowy z klubem z Lublina mają: Marcin Komenda, Thales Hoss, Jakub Wachnik, Jan Nowakowski, Mateusz Malinowski i Maciej Zając, trenerem pozostanie Massimo Botti.

Prezes Krzysztof Skubiszewski zapewnia, że rozmowy z zawodnikami, którzy mają wzmocnić zespół w kolejnym sezonie, zostały zakończone, a kontrakty podpisane.

Czytaj także: Zrobił miejsce dla Kurka? Menedżer Aleksandra Śliwki o rozstaniu z ZAKSĄ

Źródło artykułu: WP SportoweFakty