Kibice w szoku, Nikola Grbić go skreślił. Tłumaczenia selekcjonera niepokoją

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: siatkarze reprezentacji Polski
Materiały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: siatkarze reprezentacji Polski
zdjęcie autora artykułu

Selekcjoner reprezentacji Polski, Nikola Grbić, wybrał 17 zawodników, których zabierze na ostatni turniej kwalifikacyjny Ligi Narodów do Lublany. Z tego grona wybierze dwunastkę na igrzyska. Serb uzasadnił swoje nominacje w rozmowie z TVP Sport.

Na ostatni turniej kwalifikacyjny Ligi Narodów polscy siatkarze udadzą się do Lublany. Biało-Czerwoni obecnie zajmują trzecie miejsce w tabeli z bilansem sześciu zwycięstw i dwóch porażek. Sztab szkoleniowy nie zapomina jednak o najważniejszej imprezie sezonu, czyli igrzyskach olimpijskich. Kolejne zmagania będą okazją do dokonania selekcji i wyboru dwunastoosobowego składu na rywalizację finałową VNL w Łodzi i imprezę w Paryżu.

Do Słowenii Serb postanowił zabrać 17 zawodników. Według zapewnień szkoleniowca, każdy z nich przynajmniej raz znajdzie się w czternastoosobowej kadrze meczowej na jedno z czterech spotkań fazy zasadniczej Ligi Narodów. Ze wspomnianego grona Nikola Grbić wybierze trzynastkę na igrzyska olimpijskie w Paryżu (12 graczy + 1 rezerwowy).

W porównaniu do japońskiej części rozgrywek nie zobaczymy już na boisku: Jana Firleja, Mateusza Poręby oraz Kamila Szymury. Do reprezentacji dołączą natomiast Bartłomiej Bołądź, Marcin Komenda, Grzegorz Łomacz, Mateusz Bieniek, Wilfredo Leon oraz Paweł Zatorski.

ZOBACZ WIDEO: Pod Siatką: rozchwytywani jak gwiazdy Hollywood! Kulisy meczu z Japonią

Sympatycy reprezentacji Polski po opublikowaniu listy powołań, nie kryli zaskoczenia absencją Jana  Firleja. Niespodzianką był też brak Karola Butryna, choć akurat ten gracz nie zachwycił formą podczas tegorocznych występów w kadrze. W przeciwieństwie do gracza Projektu Warszawa. Jego absencja, kosztem Grzegorza Łomacza, delikatnie mówiąc, zaskoczyła kibiców.

- "Firu" miał małe problemy z ciśnieniem krwi. Zaczęliśmy to sprawdzać i nie było to nic poważnego, ale potencjalnie mogły one go "trzymać" nieco dłużej z dala od boiska. Zakończył sezon w tym samym czasie co Bartłomiej Bołądź. Jego kolega wydawał się być jednak znacznie bardziej w formie niż on. Zbadaliśmy to, monitorowaliśmy. Wyniki nie były złe, ale wydawało się, że w tym szczególnym momencie Marcin Komenda da nam więc nieco więcej stabilności. Myślę, że przez to może nam trochę bardziej pomóc - powiedział Grbić w rozmowie z TVP Sport.

Polscy siatkarze w Lublanie podczas trzeciego turnieju Ligi Narodów w dniach 19-23 czerwca zagrają kolejno: z Włochami (19.06, g. 20:30), Argentyną (21.06, 13:00), Serbią (22.06, 16:30) i na koniec z Kubą (23.06, 13:00).

Skład reprezentacji Polski na turniej LN 2024 w Lublanie: Rozgrywający: Marcin Janusz, Grzegorz Łomacz, Marcin Komenda; Atakujący: Bartosz Kurek, Łukasz Kaczmarek, Bartłomiej Bołądź; Środkowi: Jakub Kochanowski, Norbert Huber, Mateusz Bieniek, Karol Kłos; Przyjmujący: Aleksander Śliwka, Wilfredo Leon, Tomasz Fornal, Kamil Semeniuk, Bartosz Bednorz; Libero: Paweł Zatorski, Jakub Popiwczak.

Czytaj także: Siedemnastu zawodników w grze o igrzyska. Nikola Grbić podał nazwiska

Źródło artykułu: WP SportoweFakty