Najtrudniejszy moment Polek. Piłka trafiła w bezpieczną dłoń [WIDEO]

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter / Polsat Sport / Magdalena Stysiak w meczu Polska - Tajlandia
Twitter / Polsat Sport / Magdalena Stysiak w meczu Polska - Tajlandia

W wygranym 3:0 meczu z Tajlandią najtrudniejszy dla Polek był drugi set. Kiedy Biało-Czerwonym pozostała jeszcze jedna piłka setowa, trafiła ona do Magdaleny Stysiak. Atakująca nie dała szans przeciwniczkom.

W tym artykule dowiesz się o:

Reprezentacja Polski ma na koncie już 10 wygranych w Lidze Narodów Kobiet. Rozpędzona od początku rozgrywek drużyna Stefano Lavariniego pozwoliła sobie na tylko jedną przegraną 1:3 z Brazylią. W pozostałych spotkaniach Polska była lepsza od przeciwnika i na pewno pokaże się w ćwierćfinale rozgrywek. Turniej finałowy zostanie rozegrany w tajskim Bangkoku.

Ostatnie wątpliwości, co do awansu Polek, zostały rozwiane w piątek i w sobotę w meczach przeciwko Dominikanie oraz Tajlandii. W obu konfrontacjach Biało-Czerwone zwyciężyły po 3:0. Spotkanie z gospodyniami turnieju finałowego Ligi Narodów wymknęło się Polkom spod kontroli tylko w środkowej fazie drugiego seta. Dlatego musiały mobilizować się do walki w końcówce tej partii.

Na boisku powróciły po raz ostatni w meczu podstawowa rozgrywająca Joanna Wołosz oraz atakująca Magdalena Stysiak. Wcześniej zeszły do kwadratu rezerwowych, ponieważ Stefano Lavarini przeprowadził podwójną zmianę na Katarzynę Wenerską oraz Malwinę Smarzek.

Właśnie duet Wołosz i Stysiak odpowiadał za ostatnią akcję na 25:23 w drugim secie. Akurat rozegrania do najlepszej punktującej zespołu można było się spodziewać, tymczasem Tajlandia ustawiła tylko pojedynczy blok. Magdalena Stysiak efektownie wyszła w powietrze i przymierzyła w koniec pola przeciwniczek. Piłka trafiła w bezpieczną rękę, kiedy Biało-Czerwonym pozostała tylko jeden setball przed ewentualną grą na przewagi.