Polacy w grze o medale. Z kim powalczą w półfinale?

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: siatkarze reprezentacji Polski
Materiały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: siatkarze reprezentacji Polski

Po niełatwym ćwierćfinale reprezentanci Polski cieszyli się z awansu do następnej fazy turnieju finałowego Ligi Narodów. Na wyłonienie przeciwnika zespół Nikoli Grbicia poczeka do piątku.

W tym artykule dowiesz się o:

W czwartek zostały rozegrane dwa z czterech ćwierćfinałów Ligi Narodów. Z awansu do strefy medalowej turnieju finałowego w Łodzi cieszyli się siatkarze z Polski i Japonii.

Chronologicznie pierwszy był ćwierćfinał, w którym Japonia zwyciężyła 3:0 z Kanadą. Potwierdziła wyższość z tabeli części zasadniczej rozgrywek i zrewanżowała się Kanadzie za niedawną porażkę w meczu o punkty. Japonia jest w strefie medalowej Ligi Narodów w drugiej edycji z rzędu. Rok temu w turnieju finałowym w Gdańsku zajęła trzecie miejsce.

Polacy spędzili więcej czasu na boisku zanim ucieszyli się ze zwycięstwa 3:1 z Brazylią. W pierwszym secie lepsza była drużyna z Ameryki Południowej, a i w drugim secie Biało-Czerwoni musieli ratować się przed kolejnym niepowodzeniem. Im dłużej trwał mecz, tym większa była pod siatką przewaga gospodarzy.

Polacy i Japończycy mają w piątek wolne. Na boisko powrócą w sobotę i rozegrają półfinały. Na wyłonienie przeciwników jeszcze poczekają. Rywalem Polski będzie zwycięzca starcia Włoch z Francją, które rozpocznie się w piątek o godzinie 17.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty