Słoweńcy odkrywają karty przed igrzyskami. W kadrze kilku znajomych z PlusLigi

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: siatkarki reprezentacji Słowenii
Materiały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: siatkarki reprezentacji Słowenii
zdjęcie autora artykułu

Niedawno Słoweńcy przegrali z Polakami w meczu o brązowy medal Ligi Narodów. Nie zmienia to jednak faktu, że stawia się ich w roli "czarnego konia" na igrzyskach olimpijskich. Gheorghe Cretu wybrał 12 zawodników, których zabierze ze sobą do Paryża.

Reprezentacja Słowenii po raz pierwszy jedzie na igrzyska olimpijskie. Awans na paryską imprezę podopieczni Gheorghe Cretu uzyskali dzięki dobrej postawie w tegorocznej Lidze Narodów. Słoweńcy wygrali fazę interkontynentalną, a uzbierane punkty w rankingu FIVB pozwoliły na kwalifikację olimpijską.

Turniej finałowy rozgrywany w Łodzi nie był dla zawodników Cretu aż tak udany. W półfinale Słowenia przegrała z Japonią, zaś w starciu o brązowy medal Słoweńcy musieli uznać wyższość reprezentacji Polski. Siatkarze z Półwyspu Bałkańskiego pokazali jednak, że można ich zaliczać do grona światowej czołówki, co stawia ich w roli potencjalnego "czarnego konia" na igrzyskach olimpijskich.

Słoweńcy rozpoczęli już przygotowania do zmagań w Paryżu. Póki co trenują u siebie w kraju, ale już w tym tygodniu przylecą do Polski, aby ponownie zmierzyć się z naszą kadrą, a także Niemcami i Egiptem w Memoriale Huberta Jerzego Wagnera. Turniej ten ma stanowić przygotowanie do rywalizacji w fazie grupowej IO z Kanadą, Serbią i Francją.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: ma 41 lat i jej uroda wciąż jest zniewalająca

W związku z nadchodzącymi igrzyskami, Cretu wyselekcjonował 12-osobową kadrę, w której znalazło się kilku zawodników, których znamy z boisk PlusLigi lub tych, których dopiero będziemy mieli okazję poznać. Jakiś czas temu Asseco Resovię Rzeszów zasilił rozgrywający Gregor Ropret. Do dołączenia do klubu z Podkarpacia Ropreta namówili koledzy z reprezentacji - Jan Kozamernik i Klemen Cebulj, którzy również znaleźli się wśród szczęśliwców, którzy pojadą do stolicy Francji.

Oprócz wspomnianej trójki Cretu w linii ataku postawił na duet Toncek Stern i Nik Mujanović. Za rozegranie, prócz Ropreta, odpowiedzialny będzie Dejan Vincić. Na środku siatki zaprezentują się Alen Pajenk, Saso Stalekar oraz wcześniej wspomniany Kozamernik.

Linią przyjęcia będzie dyrygować dobrze znany Tine Urnaut, a wspomagać go będą Rok Mozić, Ziga Stern i wyżej wspomniany Klemen Cebulj. W roli libero ujrzymy Janiego Kovacicia. Zawodnikiem rezerwowym, pozostającym do dyspozycji Cretu, będzie Uros Planinsić. Skład reprezentacji Słowenii mężczyzn na igrzyska olimpijskie w Paryżu:

Atakujący: Toncek Stern, Nik Mujanović Rozgrywający: Gregor Ropret, Dejan Vincić Środkowi: Alen Pajenk, Jan Kozamernik, Saso Stalekar Przyjmujący: Klemen Cebulj, Tine Urnaut, Rok Mozić, Ziga Stern Libero: Jani Kovacić

Rezerwowy: Uros Planinsić (rozgrywający)

Czytaj też: Trener kolejnej drużyny odsłonił karty przed IO w Paryżu. Niedawno przegrali z PolakamiSensacyjna decyzja Grbicia. Bednorz zareagował na brak powołania

Źródło artykułu: WP SportoweFakty