Rywale Polaków osłabieni. W kadrze na igrzyska olimpijskie brakuje wicekapitana

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / FIVB / Reprezentacja Włoch
Materiały prasowe / FIVB / Reprezentacja Włoch
zdjęcie autora artykułu

Za niespełna 20 dni siatkarze rozpoczną igrzyska olimpijskie w Paryżu. W związku z tym selekcjonerzy ogłaszają kadry, które zabiorą ze sobą do stolicy Francji. Nie inaczej jest w przypadku Włochów, którzy zmierzą się z Polską w ramach grupy B.

Reprezentacja Włoch to bez dwóch zdań jeden z kandydatów do zdobycia medalu na tegorocznych igrzyskach olimpijskich w Paryżu. Siatkarze z Półwyspu Apenińskiego występują na tej imprezie nieprzerwanie od 1976 roku, a w swoim dorobku posiadają aż sześć medali - trzy srebrne i trzy złote.

Choć podopieczni Ferdinando De Giorgiego zajęli dopiero 5. miejsce w tegorocznej Lidze Narodów, nie można ich skreślać. Z całą pewnością wiedzą o tym także Polacy, którzy zmierzą się z Włochami w ostatnim meczu grupy B. Oprócz naszej kadry Italia w fazie grupowej zagra przeciwko Brazylii i Egiptowi.

De Giorgi, mimo olbrzymiego potencjału swojej kadry, natknął się także na niemały problem w postaci wymuszonej absencji wicekapitana drużyny, Simone Anzaniego. 32-latek od dłuższego czasu zmaga się z arytmią serca, która znów dała o sobie znać tuż przed turniejem olimpijskim.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: ma 41 lat i jej uroda wciąż jest zniewalająca

Ostatecznie 62-letni selekcjoner postawił na dwóch atakujących w postaci Yuriego Romano i Alessandro Bovolenty, a także duet rozgrywających w składzie Simone Giannelli oraz Ricardo Sbertoli. W linii środkowej ujrzymy tercet Roberto Russo, Gianluca Galassi i Giovanni Sanguinetti.

Za przyjęcie odpowiadać będzie aż czterech zawodników - De Giorgi do Paryża zabiera Alessandro Michieletto, Daniele Lavię, Lucę Porro oraz Mattię Bottolo. W roli libero zobaczymy Fabio Balaso.

Włoski trener posłużył się także ciekawym zabiegiem przy wyborze trzynastego zawodnika. Jako rezerwowego desygnował Gabriele Laurenzano, zatem kolejnego libero. Skład reprezentacji Włoch mężczyzn na igrzyska olimpijskie w Paryżu:

Atakujący: Yuri Romano, Alessandro Bovolenta Rozgrywający: Simone Giannelli, Ricardo Sbertoli Środkowi: Roberto Russo, Gianluca Galassi, Giovanni Sanguinetti Przyjmujący: Alessandro Michieletto, Daniele Lavia, Luca Porro, Mattia Bottolo Libero: Fabio Balaso

Rezerwowy: Gabriele Laurezano (libero)

Czytaj też: Słoweńcy odkrywają karty przed igrzyskami. W kadrze kilku znajomych z PlusLigiCo ze zdrowiem Bartosza Kurka? Są nowe wieści

Źródło artykułu: WP SportoweFakty