ZAKSA skompletowała kadrę. Jest nowy środkowy

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Anna Klepaczko / Na zdjęciu: Karol Urbanowicz
WP SportoweFakty / Anna Klepaczko / Na zdjęciu: Karol Urbanowicz
zdjęcie autora artykułu

Środkowy Karol Urbanowicz, dołączył do składu ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. To ostatni zawodnik, który podpisał umowę z klubem.

Jak podkreśla oficjalna strona ZAKSY, 23-letni środkowy pochodzi z Gdańska i to tam szlifował swój talent i rozwijał siatkarską karierę. Pierwsze kroki w rozgrywkach juniorski Karol Urbanowicz stawiał w barwach UKS-u Suchanik Gdańsk, skąd trafił do Trefla Gdańsk, którego barw bronił od 2017 do 2024r., z przerwą na okres szkolenia i gry w SMS-ie PZPS Spała (2017-2020).

- Zdaję sobie sprawę do jakiego klubu przechodzę, będę starał się jak najwięcej czerpać od takich zawodników jak chociażby David Smith. Po tych latach gry w Gdańsku chciałbym poznać to uczucie gry pod bardzo dużą presją i wierzę że to będzie mi tutaj dane. Chciałbym się jak najbardziej rozwinąć jak zawodnik i mam nadzieję, że klub mi w tym pomoże i ja też pomogę naszej drużynie. Jestem bardzo pozytywnie nastawiany i nie mogę się doczekać przeprowadzki do Kędzierzyna-Koźla - podkreślił nowy środkowy ZAKSY Kędzierzyn-Koźle.

Podczas Gali 20-lecia Polskiej Ligi Siatkówki w 2022 roku Karol Urbanowicz otrzymał wyróżnienie zostając uznanym odkryciem sezonu 2021/2022 PlusLigi. W tym samym roku młody zawodnik otrzymał powołanie do seniorskiej reprezentacji Polski.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: ma 41 lat i jej uroda wciąż jest zniewalająca

Przypomnijmy, iż latem w szeregach ZAKSY doszło do rewolucji kadrowej. Z klubu odeszli m.in. Aleksander Śliwka, Bartosz Bednorz, Łukasz Kaczmarek czy Bartłomiej Kluth.

Do Kędzierzyna-Koźla trafili natomiast Bartosz Kurek, Mateusz Poręba czy Rafał Szymura. Nowym trenerem został Włoch Andrea Giani.

Czytaj też: - Słoweńcy odkrywają karty przed igrzyskami. W kadrze kilku znajomych z PlusLigi - Co ze zdrowiem Bartosza Kurka? Są nowe wieści

Źródło artykułu: WP SportoweFakty