Reprezentantka Polski w nowym klubie. Solidne wzmocnienie

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Volleyball World / Na zdjęciu: Natalia Mędrzyk
Materiały prasowe / Volleyball World / Na zdjęciu: Natalia Mędrzyk
zdjęcie autora artykułu

ŁKS Commercecon Łódź pochwalił się pozyskaniem solidnego wzmocnienia linii przyjęcia. Nową zawodniczką klubu została bowiem Natalia Mędrzyk, która zanotowała świetny powrót do reprezentacji Polski i wywalczyła miejsce w olimpijskim składzie.

ŁKS Commercecon Łódź poprzedniego sezonu Tauron Ligi nie może zaliczyć do udanych. Drużyna, która w 2023 roku wywalczyła mistrzostwo Polki, zakończyła bowiem rozgrywki dopiero na 5. miejscu. Dodatkowo zawodniczki Alessandro Chiappiniego musiały pogodzić się z porażką w finale Pucharu Polski, w którym uległy BKS-owi BOSTIK ZGO Bielsko-Biała. Pocieszeniem mógł być jednak z pewnością ćwierćfinał Ligi Mistrzyń.

Łódzki klub przed startem kolejnych rozgrywek zdecydował się na zmiany personalne. Sięgnął między innymi po zawodniczki z ekipy mistrzyń kraju, czyli Grupa Azoty Chemika Police, który z powodu problemów finansowych przeszedł prawdziwą kadrową rewolucję. Pierwszym wzmocnieniem okazała się rozgrywająca Marlena Kowalewska. We wtorek oficjalnie dołączyła do niej jedna z przyjmujących.

Mowa o Natalii Mędrzyk, która broniła barw zespołu z Polic przez sześć ostatnich sezonów. W tym czasie wywalczyła z nim wiele trofeów. Mowa o czterech mistrzostwach kraju i Pucharach Polski, a także dwóch Superpucharach Polski. W poprzednim sezonie wróciła do gry po przerwie macierzyńskiej i pokazała znakomitą formę. To przełożyło się na powrót do reprezentacji narodowej i przede wszystkim wywalczenie miejsca w składzie na igrzyska olimpijskie w Paryżu.

ZOBACZ WIDEO: Byliśmy na kebabie u Podolskiego. Tyle zapłaciliśmy

Mędrzyk w rozmowie z klubowymi mediami zdradziła, że nie może się doczekać dołączenie do ekipy Łódzkich Wiewiór. - Po wielu latach gry w jednym klubie przyszedł czas na zmiany. Bardzo się cieszę, że dołączam do ŁKS-u, który cały czas plasuje się w czołówce ligi. Liczę, że razem osiągniemy sukcesy. Do zobaczenia w hali - podsumowała.

Przyjmująca będzie miała tym samym okazję zagrać u boku innych reprezentantek Polski. Mowa, oprócz Kowalewskiej, o Klaudii Alagierskiej, Zuzannie Góreckiej czy Marii Stenzel.Piąta drużyna ostatnich rozgrywek rozpocznie rywalizację w sezonie 2024/25 od spotkania z KGHM-em #VolleyWrocław.

Zobacz także: Oto skład ostatnich grupowych rywali Polaków na igrzyskach w Paryżu Zagrają jak za dawnych lat? Serbia ogłosiła kadrę na Paryż 2024

Źródło artykułu: WP SportoweFakty