Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Ligue B: Trzysetowe zwycięstwa Polaków

Na czele Ligue B znajdują się, z takim samym dorobkiem punktów, Chaumont i Nantes Reze. Pięć punktów mniej mają dwa kolejne zespoły: Lyon oraz Martigues Jakubem Łomaczem i Michałem Kamińskim w składzie. Na 6. miejscu z 14 punktami znajduje się ALCM Krzysztofa Kocika.
Kinga Popiołek
Kinga Popiołek

Amicale Laïque de Canteleu-Maromme potrzebowało półtorej godziny, aby wyjść zwycięsko z meczu przeciwko Brive, przedostatnią drużyną Ligue B. Partie wygrane kolejno do 18, 20 i 21 pokazały, że w tym spotkaniu liczyła się jedna drużyna. Kolejne, bardzo dobre spotkanie zanotował Krzysztof Kocik. Zresztą, zdążyliśmy się już przyzwyczaić do dobrych występów Polaka we Francji. Kocik, który tym razem zdobył 14 punktów, był najlepszym punktującym w swojej drużynie. Poza świetnymi atakami nasz rodak popisał się również dobrą zagrywką - bezpośrednio tym elementem 3 punkty. ALCM zajmuje obecnie 6. Lokatę, ale musi uważać, gdyż taki sam dorobek punktów mają jeszcze dwie drużyny: Asnieres i Dunkerque. Kolejną okazję do zdobycia punktów Krzysztof Kocik i spółka będą mieli 19 grudnia. Wówczas zmierzą się na wyjeździe z liderem - Chaumont.

Równie dobre wiadomości dla polskich kibiców napłynęły z Nancy, gdzie miejscowa drużyna podejmowała Martigues. Gospodarze okazali się zdecydowanie słabsi niż goście przegrywając 0:3 (23:25, 21:25, 18:25). Ogromny wkład w zwycięstwo miał Michał Kamiński - czołowy bombardier zespołu z Martigues. W trzysetowym spotkaniu zdobył 20 punktów, z czego 16 atakiem, a 3 zagrywką. Dla porównania: najlepszy zawodnik w ekipie Nancy odnotował na swoim koncie 9 punktów. Kamińskiego wspierał, jak zwykle zresztą, Jakub Łomacz. Polski przyjmujący zdobył 11 punktów, w tym 9 atakiem. Nie da się ukryć, że Polacy stanowią o sile tego francuskiego zespołu. W następnej kolejce Martigues podejmować będzie wicelidera z Nantes Reze. Będzie to doskonały sprawdzian sił w bezpośrednim starciu. Spotkanie rozegrane zostanie 19 grudnia.

Wyniki 9. kolejki Ligue B

Saint-Brieuc - Chaumont 2:3
Asnieres - Cambrai 2:3
Saint-Nazaire - Dunkerque 3:2
ALCM - Brive 3:0
Nancy - Martigues 0:3
Nantes Reze - Lyon 3:0
Orange - Harnes 3:1

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna/lnv.fr

Komentarze (0):

  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×