LŚ grupa A: Gładka wygrana Holendrów

Z kompletem punktów i bez straty seta wyjeżdżają Holendrzy z Suwon, gdzie dwukrotnie mierzyli się z Koreańczykami. Siatkarze z Azji w drugim spotkaniu ponownie ulegli rywalom w trzech setach, w żadnym z nich nie przekraczając granicy dwudziestu punktów. Całe spotkanie trwało zaledwie 65 minut.

Mateusz Minda

Korea Płd. - Holandia 0:3
(18:25, 19:25, 18:25)

Korea: Sun-Soo Han, Sung-Min Moon, Dong Jin-Kang, Hee-Jin Ko, Yo-Han Kim, Hyun-Yong Ha, Yung-Suk Shin, Oh-Hyun Yeo (libero) oraz Young-Soo Shin, Kang-Joo Lee, Hak-Min Kim, Tae-Woong Choi, Hee-Jin Ko

Holandia: Yannick v. Harskamp, Jeroen Rauwerdink, Wytze Kooistra, Niels Klapwijk, Dick Kooy, Rob Bontje, Jelce Maan (libero) oraz Nico Freriks, Mathijs Mast, Jeroen Trommel

To było starcie Dawida z Goliatem, Pomarańczowi po wczorajszym meczu doskonale zrozumieli i wykorzystali wszystkie swoje atuty, perfekcyjne wykorzystując swoje atuty i obnażając słabe punkty Koreańczyków. Potężne i mocne ataki Holendrów siały spustoszenie w szeregach rywali.

W pierwszym secie Holendrzy wykorzystali swoją szansę na zwycięstwo wygrywając 25:18. Na niewiele pomogła również zmiana rozgrywającego, gdyż Tae-Woong Choi nie odmienił losów tej partii.

Drugą odsłonę meczu Koreańczycy rozpoczęli z Choiem na rozegraniu, który poukładał grę zespołu. Na pierwszej przerwie technicznej podopieczni Petera Blange prowadzili 8:7. W ataku nie do zatrzymania byli Niels Klapwijk i Dick Kooy, którzy bez problemów radzili sobie z blokiem rywali. Set zakończył się punktowym blokiem na Koreańczykach. Ostatecznie Holendrzy wygrali seta 25:19.

Dotychczasowi liderzy drużyny z Azji Sung-Min Moon i Yo-Han Kim w trzeciej partii zaczęli mylić się coraz częściej. W rezultacie Koreańczycy byli bezbronni na dobrze zagrywających i świetnie pracujących blokiem Pomarańczowych. Drużyna z Europy wygrała tę partię 25:18 i cały mecz 3:0.

Najlepiej punktującym zawodnikiem okazał się Dick Kooy zdobywca 14 oczek. W ekipie rywali najlepiej punktował Hak-Min Kim, uzyskując 7 punktów. Holendrzy zdominowali rywali we wszystkich elementach siatkarskiego rzemiosła. Szczególnie uwidoczniła się przewaga w bloku, Pomarańczowi w tym elemencie zdobyli aż 12 punktów przy zaledwie trzech skutecznych blokach Koreańczyków.

-Niedzielny mecz był bardzo podobny do wczorajszego. Dobrze graliśmy serwisem i to było kluczem. Jestem zadowolony z wyniku i mam nadzieje, że w pozostałej części sezonu Ligi Światowej zaprezentujemy się również bardzo dobrze - powiedział kapitan reprezentacji Holandii, Rob Bontje.