Montreux Volley Masters: Klęska Japonii

Już po dwóch dniach rywalizacji z marzeniami o zwycięstwie w 26. edycji Montreux Volley Masters musi się pożegnać reprezentacja Japonii. Siatkarki z Kraju kwitnącej wiśni przegrały swoje drugie spotkanie w turnieju w stosunku 0:3.

Miłosz Marek
Kolejnymi pogromczyniami Azjatek okazały się Rosjanki. Zwycięstwo bardziej utytułowanej ekipie przyszło z łatwością. Każda partia była pod dyktando Sbornej. Jedynie w secie numer trzy Japonki postawiły opór przy rozgrywaniu pierwszych akcji. Efektem było zdobycie 21 punktów w całej odsłonie. Europejki osiągnęły znaczącą przewagę w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Skuteczniej atakowały, lepiej blokowały i popełniały mniej błędów. Ciężar gry w ataku wzięły na siebie Olga Fatiejewa, Natalia Gonczarowa oraz Tatiana Koszeliewa. W sumie skończyły 37 ataków. Na wyróżnienie po drugiej stronie siatki zasługuje Saori Sakoda, autorka 13 oczek. W środę Rosjanki zmierzą się z Niemkami, natomiast ich wtorkowe przeciwniczki będą miały dzień przerwy.
Rosja - Japonia 3:0 (25:16, 25:19, 25:21)