MŚ: To był ciężki mecz - komentarze po spotkaniu Polska - Kanada

Polska reprezentacja ma już pierwszy mecz na mistrzostwach świata za sobą. Podopieczni Daniela Castellaniego pokonali kadrę Kanady 3:0. Polska ekipa podkreślała po spotkaniu, że bardzo ważne w tym starciu było ogranie na międzynarodowych imprezach siatkarskich.

Anna Jawor
Anna Jawor

Louis-Pierre Mainville (kapitan reprezentacji Kanady): Byliśmy bardzo podekscytowani przed rozpoczęciem spotkania. Chcieliśmy pokazać, że potrafimy grać z duża energią i udało się to nam w pierwszym secie. Detale zdecydowało o wyniku pierwszej partii meczu, mieliśmy problemy z naszym środkowymi bloku, co pomogło Polakom zwyciężyć. Teraz musimy odpocząć. Ze sobotniego spotkania możemy się sporo nauczyć. Przed nami trudne mecze w niedzielę i poniedziałek. W trakcie spotkania dało się odczuć doping, jaki płynął z trybun. Bardzo lubimy grać przy wypełnionej kibicami hali.

Glenn Hoag (trener reprezentacji Kanady): To był dla nas doskonały test. Mecz pokazał mi, jak wiele jako trener muszę jeszcze zrobić, by sprawić, żeby siatkarze byli skupieni i nie popełniali błędów. Niuanse zdecydowały o wyniku pierwszego seta, później zaczęliśmy robić błędy i nie zrealizowaliśmy naszego planu.

Paweł Zagumny (kapitan reprezentacji Polski): To był ciężki mecz dla nas. Pierwszą partię wygraliśmy dzięki naszemu międzynarodowemu doświadczeniu. Później osiągnęliśmy nasz poziom gry. Dobrze serwowaliśmy i blokowaliśmy, szczególnie w trzecim secie.

Daniel Castellani (trener reprezentacji Polski): Jestem bardzo szczęśliwy. Nie zawsze jest łatwo zacząć międzynarodowe rozgrywki od dobrego wyniku. Kanada zagrała wspaniały mecz, szczególnie w ataku. W pierwszym secie nasze doświadczenie przeważyło szalę zwycięstwa na naszą stronę. Po pierwszej partii nabieraliśmy coraz więcej pewności siebie i utrzymaliśmy swój rytm gry do końca spotkania.