Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

MŚ: Ten mecz był prawdziwą walką - komentarze po spotkaniu Polska - Niemcy

Reprezentacja Polski, kontynuując zwycięską passę, awansowała do drugiej rundy mistrzostw świata. Biało-czerwoni po ciężkim boju pokonali zespół Niemiec 3:2. Po meczu kapitanowie i trenerzy zgodnie przyznali, że był to świetny mecz, a Daniel Castellani dodał, że przewidział tak trudną rywalizację.
Anna Dmochowska
Anna Dmochowska

Björn Andrae (kapitan reprezentacji Niemiec): Ten mecz był prawdziwą walką. Oba zespoły zagrały na bardzo wysokim poziomie, a dla nas było to dużym krokiem naprzód w porównaniu z meczem z Serbią. Gratulacje dla Polski. Oczywiście jesteśmy też rozczarowani, ponieważ różnica w końcówce była naprawdę niewielka. Możemy jednak z tej gry wyciągnąć wiele pozytywnych wniosków.

Raul Lozano (trener reprezentacji Niemiec): O ostatecznym wyniku setów decydowały niuanse - czasem mieliśmy szczęście w takiej rywalizacji, a czasem nie. W każdym razie, widzieliśmy zupełnie inny zespół niż w meczu z Serbią i jest to dla mnie bardzo ważne. Gratuluję Polakom, ponieważ uważam, że zasłużyli na zwycięstwo.

Paweł Zagumny (kapitan reprezentacji Polski): Zgadzam się z Björnem, zobaczyliśmy tu świetną grę. Wiedzieliśmy, że musimy wygrać ten mecz, by zakwalifikować się do kolejnej rundy, i jesteśmy zadowoleni z końcowego rezultatu.

Daniel Castellani (trener reprezentacji Polski): Przed rozpoczęciem spotkania powiedziałem moim zawodnikom, że musimy być gotowi na ciężki pojedynek i długi mecz. Moje przewidywania sprawdziły się, ponieważ mówiłem, że zagramy pięć setów, a tie-break może zakończyć się z rezerwą zaledwie dwóch punktów. Powiedziałem też, że nie musimy bać się, czy gramy dobrze czy źle, a byśmy po prostu pozostawali zmobilizowani i skoncentrowani. I ostatecznie wygraliśmy.

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
FIVB/inf. własna

Komentarze (3):

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×