Serie A: Drugie zwycięstwo zespołu Łukasza Żygadły

Nowy sezon Serie A1 zaczął się udanie dla Itasu Diatec Trentino. Zespół Łukasza Żygadły, po ubiegłotygodniowej wygranej z beniaminkiem z Castellana Grotte, zapisał na swoim koncie drugie zwycięstwo za trzy punkty. W niedzielę 1:3 uległa mu drużyna RPA-LuigiBacchi.it San Giustino.

Anna Dmochowska

Przed tygodniem, w pierwszej kolejce Serie A1 Itas Diatec Trentino podjął beniaminka, zespół BCC-NEP Castellana Grotte. Wówczas bez większych problemów pokonał rywala w trzech setach (25:21, 26:24, 25:18). W ostatnią niedzielę października drużyna Łukasza Żygadły zagrała pierwszy wyjazdowy mecz w hali PalaKemon w San Giustino. Spotkanie rozpoczęło się bardzo ciekawie, pierwszy set zakończył się grą na przewagi. Kolejne dwie partie wygrywał zespół, który od początku wypracowywał sobie przewagę - choćby minimalną. Seta czwartego lepiej zaczęli gospodarze (8:4), ale szybko miejsce w szeregu pokazali im przyjezdni, którzy pewnie wygrali tę partię, a z nią cały mecz.

Łukasz Żygadło w tym pojedynku, w przeciwieństwie do poprzedniego, miał okazję pojawić się na boisku. Polak zmienił Raphaela w pierwszej odsłonie, a na drugą wyszedł w podstawowym składzie. W kolejnych setach rotacja między rozgrywającymi nie była już konieczna. Niemniej podczas swojego pobytu na parkiecie Żygadło prezentował się poprawnie i zdobył 1 punkt blokiem.

Po tej wygranej Trento zajmuje trzecią lokatę w tabeli Serie A. Pierwsza jest Lube Banca Marche Macerata, a druga - Bre Banca Lannutti Cuneo.

RPA-LuigiBacchi.it San Giustino - Itas Diatec Trentino 1:3 (28:30, 25:22, 23:25, 20:25)