KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Nowy atakujący w Wieluniu

Stało się to, o czym mówiło się od kilku ostatnich dni. Jak donosi Dziennik Łódzki, po zwolnieniu z Pamapolu Wielton Wieluń Marcina Lubiejewskiego, nowym atakującym drużyny prowadzonej przez Dariusza Marszałka został Radosław Rybak. Jak się okazało, wieluńscy działacze rozmowy z Rybakiem prowadzili już od przeszło dwóch tygodni.
Adrian Kowalczyk
Adrian Kowalczyk

- Wydałem mu kartę zawodniczą już wcześniej. Rozmawiali długo, bo pewnie cała sprawa rozbijała się o pieniądze - powiedział Dziennikowi Łódzkiemu Marek Hertel, trener Lechii Tomaszów Mazowiecki, w której po odejściu z Politechniki Warszawskiej zatrzymał się przed bieżącym sezonem Radosław Rybak.

Rybak był jednak przez dłuższy czas kontuzjowany. Na pełnych obrotach trenuje dopiero od niedawna. - Moim zdaniem powinien potrenować jakieś dwa lub trzy tygodnie, żeby wejść w siatkówkę na wyższym poziomie. Na dziś nie jest przygotowany, aby wejść na boisko i grać w ekstraklasie - kontynuował rozmowę z Dziennikiem Łódzkim Hertel.

Były reprezentant Polski przez pięć ostatnich sezonów występował w AZS-ie Politechnice Warszawskiej. Przez dłuższy czas był liderem tejże drużyny, jednak z każdym rokiem powoli spuszczał z tonu. Po sezonie 2009/2010 Rybak trafił więc do drugoligowej Lechii Tomaszów Mazowiecki i tam zamierzał najprawdopodobniej zakończyć karierę. Jak się okazało, przyjdzie mu jednak jeszcze pograć w siatkówkę na najwyższym poziomie.

Komplikuje się natomiast sprawa ze zwolnieniem z Siatkarza Marcina Lubiejewskiego. Jak donosi Dziennik Łódzki, Lubiejewski miał nie przyjąć wypowiedzenia. W związku z tym dokument został mu wysłany pocztą. Pewne jednak jest, że były już atakujący Pamapolu nie zagra z Jastrzębskim Węglem. W sobotnim meczu nie wystąpi także kontuzjowany Michał Błoński.

Sprawdź terminarz polskich siatkarzy na igrzyska oraz składy grup

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
Dziennik Łódzki
Komentarze (2)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×