LM: Muszynianka zgodnie z planem, niemoc Aluprofu - podsumowanie czwartkowych spotkań Ligi Mistrzyń

Mieszane uczucia towarzyszą polskim kibicom po czwartkowych meczach Ligi Mistrzyń. Trzy punkty i awans o jedno miejsce w tabeli zaliczyły siatkarki Banku BPS Muszynianki, ale ani jednego seta nie ugrały zawodniczki Aluprofu. W grupie C status niepokonanych zachował zespół Eczacibasi.

W grupie A spotkały się dwa zespoły z dolnej części tabeli. Siatkarki Crveny Zvezdy Belgrad dały radę urwać tylko jeden set wicemistrzyniom Polski, dzięki czemu Muszynianki przesunęły się na drugie miejsce w tabeli. Zwycięstwo nie przyszło łatwo podopiecznym Bogdana Serwińskiego, poza ostatnim setem, w którym siatkarki z Serbii zdobyły tylko 14 punktów.

W grupie C kibice oglądali o wiele mniej wyrównane spotkanie. Lider tabeli, turecki Eczacibasi VitrA pewnie ograł francuski Aspit Mulhouse. W pierwszej partii, siatkarki z Francji goniły rywalki i zdołały nawet wyjść na prowadzenie 21:20, ale ostatnie akcje należały już do zespołu ze Stambułu, który wygrał 25:23. Druga partia od początku toczyła się pod dyktando liderek grupy C, a w trzeciej odsłonie po dobrym początku Aspitu ze zwycięstwa w secie i całym meczu i tak cieszyły się zawodniczki Eczacibasi. O ich wygranej zdecydowała głównie lepsza skuteczność w ataku, bo w pozostałych elementach rywalki nie odstawały aż tak wyraźnie. W zespole przegranych zabrakło zdecydowanej liderki, czego nie można powiedzieć o siatkarkach z Turcji. Pierwsze skrzypce w Eczacibasi grała Neslihan Darnel, która wywalczyła 19 punktów. Po tym spotkaniu liderki grupy Ci umocniły się na prowadzeniu i mają trzy punkty przewagi nad Volero Zurichem.

W grupie E, w pojedynku z udziałem polskiego zespołu, Azerki z Baku nie dały szans siatkarkom Aluprofu. Bielszczanki najbliżej zwycięstwa były w drugiej partii, ale nadziei pozbawiła ich błędna decyzja arbitra w ostatniej akcji. Polki nie zdołały już się podnieść i łatwo uległy 0:3.