Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Javier Weber: Mam wielki szacunek dla polskiej drużyny

Drużynę Drean Bolivar już teraz można okrzyknąć największą niespodzianką tegorocznych Klubowych Mistrzostw Świata. Argentyńczycy zdołali bowiem wyeliminować z dalszej rywalizacji Dynamo Moskwa pokonując Rosjan 3:1. Teraz zespół z Ameryki Południowej czeka starcie z Mistrzem Polski - Skrą Bełchatów. -Mam dużo szacunku dla polskiego rywala, ale zamierzamy skupić sie na swojej grze - przyznaje Javier Weber szkoleniowiec Drean Bolivar.
Jacek Pawłowski
Jacek Pawłowski

- Zagraliśmy doskonałe zawody.Wiedzieliśmy, że mamy szansę, aby awansować dalej, ale warunkiem było nasze zwycięstwo. Tylko w takim wypadku mieliśmy szanse na półfinał. Liczyliśmy, że Dynamo nie zagra na 100 proc. swoich możliwości i to pomoże nam odnieść sukces. Zagraliśmy wspaniałe dwa mecze i to dawało mi poczucie, że gracze uwierzą w swoje możliwości. Zwykle, blokowanie nie było naszą najlepszą bronią, ale dzisiaj udało się w ten sposób zdobyć 12 punktów. Mogę się tylko cieszyć z postawy moich graczy. Jeśli chodzi o półfinał ze Skrą Bełchatów to mam wielki szacunek dla polskiej drużyny, ale my musimy skupić się na naszej grze - powiedział po ostatnim spotkaniu w grupie trener Drean Bolivar Javier Weber.

W podobnym tonie wypowiedział się kapitan siatkarskiego klubu z Argentyny, który przyznał, że starcie z Dynamo było najlepszym meczem, jaki drużyna rozegrała na turnieju. Gabriel Arroyo dodał również, iż ma nadzieję, że starcie z Mistrzem Polski będzie równie udane. - Jestem bardzo zadowolony z osiągniętego wyniku, a także postawy zespołu w dotychczasowych meczach. To nasz najlepszy mecz od początku turnieju. Mam nadzieję, że podobnie uda nam się zagrać w półfinale ze Skrą Bełchatów - powiedział kapitan Drean Bolivar po awansie drużyny do półfinału.

Pierwszy półfinałowy mecz Klubowych Mistrzostw Świata z udziałem Skry Bełchatów rozpocznie się w poniedziałek o godzinie 10.00. Portal SportoweFakty.pl przeprowadzi relację live z tego spotkania.

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
bolivarvolley.com.ar
Komentarze (0):
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×