W Lidze Mistrzyń już wszystko jasne, zobacz, kto gra dalej!

We wtorek rozegrana została ostatnia runda spotkań siatkarskiej Ligi Mistrzyń. Z polskich drużyn awans dalej zapewniły sobie Bank BPS Fakro Muszynianka Muszyna oraz BKS Aluprof Bielsko-Biała. Do dalszej fazy awansowały również między innymi zespoły Katarzyny Skowrońskiej-Dolata i Małgorzaty Glinki-Mogentale.

Ag Sta
Ag Sta

Grupa A
Awans
: VakifGunesTTelekom Stambuł, Bank BPS Muszyna

Na zakończenie rywalizacji grupowej Ligi Mistrzów siatkarki ze Stambułu urządziły prawdziwy pokaz siły, ogrywając 3:0 Crvenę Zvezdę Belgrad. Wynik może nie byłby aż tak spektakularny gdyby nie fakt, że w trwającej zaledwie 17 minut partii pierwszej ekipa ze Stambułu pozwoliła swoim rywalkom zdobyć zaledwie 8 oczek! Kolejny dobry mecz rozegrała Małgorzata Glinka-Mogentale, która zakończyła spotkanie z dorobkiem 14 punktów i była najlepiej punktującą w swoim zespole. Jej drużyna aż dziesięć punktów zdobyła w środę po asach serwisowych. Warto jeszcze dodać, że w fazie grupowej turecka drużyna nie odniosła żadnej porażki i straciła tylko sześć setów.

VakifGunesTTelekom Stambuł - Crvena Zvezda Belgrad 3:0 (25:8, 25:15, 25:16

W drugim spotkaniu grupy A po dramatycznym spotkaniu Bank BPS Fakro Muszynianka Muszyna pokonał 3:2 Zariecze Odincowo i również zapewnił sobie awans do kolejnej fazy LM. Drużyna z Rosji nie awansowała dalej, przegrała awans do fazy play-off z BKS-em Aluprof gorszym bilansem małych punktów. Po wyborze gospodarza turnieju finałowego LM, w fazie play-off zwolni się jedno dodatkowe miejsce.

Tabela grupy A

Lp. Drużyna M P Sety
1 VakifGunes 6 16 18:6
2 Bank BPS Muszyna 6 9 13:13
3 Zariecze 6 9 13:14
4 Crvena Zvezda 6 2 7:18

Grupa B Awans: Fenerbahce Stambuł, Dynamo Moskwa Równie dobrze w fazie grupowej radziła sobie inna drużyna ze Stambułu - FenerbahceAcibadem. Drużyna Katarzyny Skowrońskiej-Dolata przegrała tylko raz, a na zakończenie rywalizacji w grupach pokonała pewnie, 3:0 Norda Foppapedretti Bergamo. Polka nie mogła jednak zaliczyć tego występu do udanych - atakując ze skutecznością zaledwie 33 proc. zdobyła tylko 9 punktów. Ekipa z Turcji górowała nad rywalkami przede wszystkim blokiem - w całym spotkaniu zdobyła tym elementem 14 punktów, z czego aż 8 w secie pierwszym. Fenerbahce popełniło również tylko 13 błędów własnych w całym spotkaniu. Norda Foppapedretti Bergamo - FenerbahceAcibadem Stambuł 0:3 (13:25, 23:25, 19:25) Dynamo Moskwa, druga drużyna w grupie B przed ostatnią kolejką również udanie zakończyło rywalizację grupową, pokonując 3:0 ZOK Split 1700. Potyczka ta była prawdziwym nokautem, bo trwała zaledwie 55 minut, w ciągu których drużyna z Chorwacji zdobyła tylko 30 punktów! Liczba 16 asów serwisowych, jakie posłały na drugą stronę w tym spotkaniu siatkarki z Rosji, najlepiej świadczy o pogromie, jaki zafundowały swoim rywalkom. ZOK Split 1700 - Dynamo Moskwa 0:3 (7:25, 12:25, 11:25)

Tabela grupy B

1 Fenerbahce 6 15 15:3
2 Dynamo 6 15 15:4
3 Bergamo 6 6 7:13
4 ZOK Split 6 0 1:18

Grupa C Awans: Eczacibasi Stambuł, Volero Zurych Równie dobrze w LM radzi sobie trzeci przedstawiciel Stambułu - Eczacibasi VitrA (istnieje chyba duża szansa, że drużyna z tego miasta wygra całe rozgrywki). Chociaż na zakończenie fazy grupowej Eczacibasi uległo 2:3 Volero Zurych, i tak zapewniło sobie awans z pierwszego miejsca w grupie C. W środowej potyczce z ekipą ze Szwajcarii drużyna ze Stambułu pokazała jednak w secie czwartym, jak duży drzemie w niej potencjał, bo pozwoliła rywalowi zdobyć tylko oczek. Volero Zurych - Eczacibasi VitrA Stambuł 3:2 (25:19, 23:25, 25:23, 9:25, 15:13) Drugi mecz w grupie C był znacznie mniej zacięty. Francuski ASPTT Miluza, doskonale znany polskim kibicom, gładko pokonał ostatni w grupie CV Jamper Aguere La Laguna. Oba zespoły nie miały już jednak szans na zajęcie któregoś z dwóch czołowych miejsc w grupie C. W spotkaniu nie zagrała Dominika Sieradzan, za to Anna Rybaczewska wyszła w pierwszej szóstce i zdobyła 12 punktów. CV Jamper Aguere La Laguna - ASPTT Miluza 0:3 (15:25, 17:25, 14:25) Tabela grupy C

1 Eczacibasi 6 16 17:5
2 Volero 6 14 16:8
3 Miluza 6 6 8:12
4 La Laguna 6 0 2:18

Grupa D Awans: MC-Carnaghi Villa Cortese, RC Cannes W obecności 2,5 tys. fanów drużyna RC Cannes nie zdołała zakończyć zwycięstwem rywalizacji grupowej Ligi Mistrzyń, ulegając 2:3 walczącej o awans czeskiej Modrańsce Prościejów. Drużyna z Francji już wcześniej mogła być jednak pewna, że będzie grała dalej w LM. Środowe spotkanie było dziwnym pojedynkiem. Po pierwszym secie, wygranym przez miejscowe do 13, zanosiło się na szybką wygraną RC Cannes. Przyjezdne podniosły się jednak, zwyciężyły w kolejnych dwóch odsłonach, w secie numer cztery oddać inicjatywę rywalkom. Ostatecznie wygrały jednak 3:2 i zapewniły sobie awans dalej, jako najlepsza drużyna z 3. miejsca. RC Cannes - VK Modrańska Prościejów 2:3 (25:13, 22:25, 21:25, 25:17, 13:15) W drugim meczu grupy D Organika Budowlani Łódź ulegli 1:3 MC-Carnaghi Villa Cortese. Łodzianki już wcześniej straciły szansę awansu do kolejnej rundy LM. Tabela grupy D

1 MC-Carnaghi 6 13 14:9
2 RC Cannes 6 12 15:9
3 Modrańska 6 9 12:11
4 Budowlani 6 2 5:17

Grupa E Awans: Rabita Baku, Scavolini Pesaro, BKS Aluprof Spotkanie pierwszej i ostatniej drużyny grupy E było jednostronnym pojedynkiem. Ekipa z Baku w pierwszym secie wtorkowej potyczki pozwoliła rywalkom z Bukaresztu na zdobycie 18 punktów, a w każdej kolejnej partii na dwa oczka mniej. We wszystkich trzech setach azerska drużyna prowadziła pewnie od początku do końca. Demonstracją siły była trzecia odsłona spotkania, w której Rabita prowadziła już 21:11, a ostatecznie wygrała 25:14. Sanja Starovic punktowała najlepiej w tym spotkaniu i zakończyła potyczkę z dorobkiem 17 oczek. Rabita Baku - Dynamo Bukareszt 3:0 (25:18, 25:16, 25:14) W drugim meczu grupy E BKS Aluprof Bielsko-Biała uległ po tie-breaku Scavolini Pesaro. Polska drużyna zapewniła sobie jednak awans do kolejnej fazy z trzeciego miejsca. Tabela grupy E

1 Rabita Baku 6 14 16:7
2 Scavolini 6 12 16:9
3 BKS Aluprof 6 9 13:14
4 Dinamo 6 1 3:18