Do trzech razy sztuka? - przed spotkaniem Skra Bełchatów - Tytan AZS Częstochowa

Dwukrotnie w bieżącym sezonie Skra Bełchatów triumfowała nad Tytanem AZS Częstochowa. W środę obydwie drużyny spotkają się po raz kolejny. Czy Akademikom uda się przerwać passę mistrzów Polski?

Kinga Popiołek

Podopieczni Jacka Nawrockiego są zdecydowanym faworytem środowego spotkania. Nie ma się czemu dziwić: w PlusLidze wygrywają mecz za meczem, w Lidze Mistrzów odnotowali zaledwie dwie porażki. Na krajowych parkietach bełchatowianie nie mają sobie równych, co udowodnili w ostatnim pojedynku z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle. Mistrzowie Polski szybko uporali się z pretendentem do czołowej czwórki.

Akademicy do kolejnej ligowej potyczki z tak utytułowanym przeciwnikiem podchodzą z pokorą. - Do Bełchatowa pojedziemy z nadzieją na rozegranie dobrego spotkania. Jeśli ten warunek zostanie spełniony, to nie jest wykluczone, że uda nam się uszczknąć faworytowi jakiś punkcik - przyznał na łamach portalu SportoweFakty.pl Krzysztof Gierczyński. Przyjmujący częstochowskiej drużyny przyznał, iż zarówno on, jak i jego koledzy, zdają sobie sprawę z tego, że zadanie, jakie przed nimi stoi, jest bardzo trudne. W podobnym tonie wypowiadał się Piotr Nowakowski. - Aby dorównać Skrze, trzeba zagrać na wysokim poziomie w każdym siatkarskim elemencie. Będzie to na pewno ciężki mecz dla AZS-u, ale w sporcie wszystko jest możliwe i nie należy przydzielać punktów i zwycięstw przed zakończeniem spotkania.

Do tej pory zespół prowadzony przez Marka Kardoša w obecnym sezonie PlusLigi dwa razy schodził z parkietu na tarczy po spotkaniu ze Skrą. W 5. kolejce częstochowianie ulegli Energetycznym 0:3 przed własną publicznością - wszystkie sety zakończyły się takim samym rezultatem, 21:25. Lepiej biało-zieloni zaprezentowali się w meczu rewanżowym. Chociaż ulegli 1:3, byli blisko urwania jednego punktu Mariuszowi Wlazłemu i spółce (ostatni set został rozegrany na przewagi i zakończył się wynikiem 27:25). Również dwukrotnie kapitan bełchatowskiej drużyny wybierany był najlepszym zawodnikiem spotkania. Czy podobny scenariusz będzie miał miejsce w trzecim pojedynku Skry i AZS-u?

Mecz Skra Bełchatów - Tytan AZS Częstochowa zostanie rozegrany 16 lutego br. Początek o godz. 18:00. Bezpośrednią relację live przeprowadzi portal SportoweFakty.pl!