KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Tomasz Klocek: Okres transferowy był bardzo owocny

Drużyna AZS UEK Kraków jako beniaminek pierwszej ligi zajęła czwarte miejsce na zakończenie minionego sezonu. W kolejnym krakowianki zamierzają bić się o awans. - Na papierze jesteśmy mocni - przyznaje Tomasz Klocek.
Jacek Pawłowski
Jacek Pawłowski

Siatkarki AZS UEK Kraków mają już za sobą najtrudniejszy sezon. W roli beniaminka pierwszej ligi spisały się znakomicie zajmując czwarte miejsce na zakończenie sezonu 2010/2011. W kolejnym, celem zespołu spod Wawelu będzie włączenie się do walki o awans. Jak przyznaje szkoleniowiec zespołu Tomasz Klocek udany okres transferowy upoważnia do stawiania sobie ambitnych celów. - Okres transferowy był bardzo intensywny, ale owocny. Do zespołu dołączyły siatkarki o bardzo dużym potencjale sportowym - głodne sukcesów na parkietach 1 ligowych. Znaczącym wzmocnieniem będzie obecność sześciu dziewcząt, które były liderkami w swoich poprzednich drużynach, a doświadczenia zawodnicze zdobywały zarówno na parkietach 1. ligi jak i ekstraklasy przyznaje opiekun krakowskiego zespołu na oficjalnej stronie klubowej.

Szkoleniowiec nie zamierza owijać w bawełnę i otwarcie mówi, że celem drużyny będzie włączenie się do walki o czołowe lokaty. Podobne plany ma jednak jeszcze kilka innych ekip. - Będziemy głośno i odważnie mówić o awansie. Mamy silną kadrę zawodniczą oraz bardzo dobre warunki organizacyjno-finansowe. "Na papierze" najsilniejsze są zespoły z Legionowa, Murowanej Gośliny i Krakowa. Na dzisiaj, można spodziewać się, że liga będzie bardziej jednoznacznie podzielona niż w sezonie poprzednim, a wyników sensacyjnych będzie zdecydowanie mniej - prognozuje Tomasz Klocek na łamach azsskawauek.pl.

Przygotowania do nowego sezonu Akademiczki rozpoczną w poniedziałek. Zajęcia odbywać się będą głównie na obiektach sportowych Uniwersytetu Ekonomicznego. Pod koniec sierpnia siatkarki rozegrają kilka meczów sparingowych z zespołami PlusLigi Kobiet. Zespół pojawi się również na turniejach: w Gorzowie Wielkopolskim "O Puchar Zarządu AZS" (1-4. września) oraz Ostrowcu Świętokrzyskim (16-18. września).

Skład Armatura Eliteski AZS UEK Kraków w sezonie 2011/2012:

Rozgrywające: Iwona Kuskowska, Justyna Ordak
Środkowe: Jowita Jaroszewicz, Edyta Rzenno, Katarzyna Połeć
Skrzydłowe: Magda Żochowska, Justyna Sachmacińska, Agnieszka Starzyk-Bonach, Katarzyna Walawender, Barbara Kubieniec, Żaneta Baran
Libero: Lucyna Borek (Reptak)
Trener: Tomasz Klocek
II trener: Przemysław Płaczek

20110122JP_007.jpgMagdalena Żochowska pozostała w Krakowie na kolejny sezon. Czy pomoże swojemu zespołowi w awansie do PlusLigi Kobiet?Sprawdź terminarz polskich siatkarzy na igrzyska oraz składy grup

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
azsskawauek.pl
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×