Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Dariusz Luks: To dla mnie duże wyzwanie

Dariusz Luks nie lubi za długo przebywać bez pracy najpierw po zwolnieniu z Jokera Piła szybko znalazł zatrudnienie w radomskim Jadarze, a teraz po kilku tygodniach po rozstaniu z Polską Ligą Siatkówki związał się z zespołem z Ligi Siatkówki Kobiet - AZS-em Zeto Pronar Astwa Białystok. Tam na stanowisku pierwszego szkoleniowca zastąpił Czesława Tobolskiego. Sternicy akademiczek postawili przed nowym trenerem jasny cel: utrzymanie się w lidze.
Jakub Brąszkiewicz
Jakub Brąszkiewicz

- To dla mnie duże wyzwanie, ale nie boję się go. Chcę, żebyśmy wspólnie uratowali dla Białegostoku ligę, bo po co jeździć na mecze na przykład do Muszyny? - mówił trener Dariusz Luks na łamach Kuriera Porannego.

Nowy szkoleniowiec poczynił już pewne obserwacje i ma nadzieje, że dzięki zmianom wprowadzonym przez niego uda się utrzymać zespół w LSK. - Widać było, że dziewczyny z rezerwy nie żyją tym zespołem podczas meczu, nie dopingują koleżanek. O tym też będziemy rozmawiać. Bo jak wygrywamy, to razem, a jak przegrywamy - to też razem. Nie ma tutaj mistrzyń świata i musimy tworzyć jedność. Gwiazdą powinna być drużyna jako całość- powiedział trener.

Prowadzenie kobiecego zespołu w Lidze Siatkówki Kobiet będzie dla Dariusza Luksa nowym doświadczeniem. Wcześniej wywodzący się z Knurowa szkoleniowiec prowadził tylko męskie zespoły m.in. Górnik Radlin, Joker Piła, Jadar Radom. Byłego siatkarza czeka bardzo trudne zadanie, bo włodarze z Białegostoku nie należą do bardzo cierpliwych. Luks jest trzecim trenerem w tym sezonie. Poprzednio drużynę próbowali doprowadzić do sukcesów: Brazylijczyk Osmar Pohl (zrezygnował jeszcze przez inauguracją LSK) oraz Czesław Tobolski.

Cytaty pochodzą z Kuriera Porannego.

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
Kurier Poranny

Komentarze (0):

  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×