ME kobiet: Gospodynie w półfinale

Już w ćwierćfinale zmierzyły się ze sobą drużyny, które przed dwoma laty podczas turnieju w Polsce walczyły o złoto. Podobnie jak w 2009 roku lepsze okazały się Włoszki, które pokonały Holenderki 3:1.

Włoszki od samego początku narzuciły bardzo ostre tempo, i szybko wysunęły się na czteropunktowe prowadzenie. Grały bardzo skutecznie w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła i bez trudu utrzymywały wypracowaną przewagę. Bardzo dobrymi atakami popisywała się Simona Gioli. W kluczowych momentach Holenderkom brakowało zimnej krwi i wielokrotnie nie były w stanie rozstrzygnąć długich wymian na swoją korzyść, co zaważyło o ich porażce w pierwszym secie.

Zawodniczki z Holandii bardzo szybko się otrząsnęły i to one lepiej rozpoczęły drugą partię, jednak z każdą chwilą z podopiecznych Avitala Selingera uchodziło powietrze. Po bloku na Manon Flier Włoszki doprowadziły do remisu, a chwilę potem objęły prowadzenie (13:12). Był to moment zwrotny tego seta. Gospodynie szybko zbudowały sobie bezpieczną przewagę i wygrały tego 25:20.

Holenderki nie traciły jednak nadziei i nadal ambitnie walczyły o pozostanie w turnieju. Bez najmniejszych problemów zbudowały sobie bezpieczną przewagę, i niektórymi zagraniami wręcz ośmieszały swoje rywalki. Niesione dopingiem publiczności Włoszki mozolnie odrabiały straty jednak to Oranje okazały się lepsze w trzeciej partii.

Ta przegrana podziałała na gospodynie niezwykle motywująco. Bez większych problemów wygrały one czwartego seta i przypieczętowały swój awans do półfinału.