Znaczący awans Kajetanowicza na Sardynii. Podium coraz bliżej

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / kajto.pl / Na zdjęciu: Kajetan Kajetanowicz
Materiały prasowe / kajto.pl / Na zdjęciu: Kajetan Kajetanowicz
zdjęcie autora artykułu

Kajetan Kajetanowicz ma za sobą bardzo udany poranek w Rajdzie Sardynii. Kierowca Orlen Rally Team awansował aż o sześć pozycji i po ośmiu odcinkach specjalnych zajmuje piąte miejsce w klasie WRC2 Challenger.

W tym artykule dowiesz się o:

Pierwszą pętlę Rajdu Sardynii w sobotę tworzyły dwa odcinki specjalne - Tempo Pausania oraz Tula, które pokonywane były dwukrotnie. Etap komplikuje brak serwisu pomiędzy odcinkami specjalnymi, co zdecydowanie utrudnia rywalizację. W tych warunkach Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak radzą sobie jednak bardzo dobrze i zanotowali spory awans w tabeli wyników.

Polacy wykręcali dziesiąty, czwarty i dwukrotnie trzeci czas na poszczególnych oesach, po których są aktualnie na piątym miejscu w kategorii WRC2 Challenger. To spory awans względem piątku, który załoga Orlen Rally Team ukończyła na jedenastej pozycji.

- Pierwsza pętla najdłuższego dnia Rajdu Sardynii za nami. Jedziemy coraz lepszym tempem i przede wszystkim udało nam się oszczędzić opony, a kamieni na tej pętli było bardzo dużo. Mam dzisiaj dobry feeling i to potwierdzają wyniki. Dwa odcinki skończyliśmy na trzeciej pozycji, a po pętli jesteśmy na 5. miejscu w klasyfikacji WRC2 Challenger, a więc coraz bliżej podium - powiedział kierowca z Ustronia, który liczy na udane zamknięcie dnia.

ZOBACZ WIDEO: Robert Kubica zaprasza na ORLEN 80. Rajd Polski. To będzie sportowe święto

- Nie odpuszczam i atakujemy dalej, oczywiście z głową, bo na tym rajdzie nietrudno o błąd. W sobotę przekonało się o tym kilka załóg, na szczęście my oraz nasz samochód, pomimo braku serwisu, mamy się dobrze. Z coraz większym uśmiechem na twarzy jedziemy dalej. Mam nadzieję, że oglądacie naszą walkę i kibicujecie - dodał kierowca Orlen Rally Team.

W klasyfikacji ogólnej WRC po ośmiu odcinkach specjalnych na prowadzenie wysunął się Ott Tanak. Estończyk zbudował 3,5 s przewagi nad drugim Sebastienem Ogierem.

Na popołudnie organizatorzy zaplanowali dwa przejazdy prób Monte Lerno (25,33 km) oraz Coiluna-Loelle (14,53 km). Wieczorem zawodnicy wrócą do Alghero, gdzie czeka na nich 45-minutowy serwis.

WRC - Rajd Sardynii - wyniki po 8. oesach:

PozycjaKierowcaSamochódCzas/strata
1.Ott TanakHyundai i20 N Rally11:51:09.7
2.Sebastien OgierToyota Yaris GR Rally1+3.5
3.Takamoto KatsutaToyota Yaris GR Rally1+1:17.5
4.Dani SordoHyundai i20 N Rally1+1:34.6
5.Elfyn EvansToyota Yaris GR Rally1+1:57.6
6.Sami PajariToyota Yaris GR Rally2+3:26.7
7.Gregoire MunsterFord Puma Rally1+3:31.3
8.Jan SolansToyota Yaris GR Rally2+4:15.9
9.Nikołaj GriazinCitroen C3 Rally2+4:30.4
10.Yohan RosselCitroen C3 Rally2+4:54.3

Czytaj także: - Zrobił show we Wrocławiu, ale powrotu nie będzie. "Nie mam pieniędzy" - To koniec jego kariery w F1? Może zapłacić wysoką cenę za wjechanie w kolegę

Źródło artykułu: WP SportoweFakty