Zwycięstwa gości - podsumowanie 14. kolejki Młodej Ligi

Aż trzy mecze tej kolejki zostały przełożone na styczeń. Najintensywniej w okresie świąteczno-noworocznym pracowali siatkarze Skry Bełchatów, którzy dodatkowo zagrali jeszcze rozgrywany awansem mecz 17. kolejki. Liderzy tabeli zaliczyli wpadkę w starciu z warszawianami i przegrali 1:3. Porażkę zanotowali także kędzierzynianie, którzy przegrali 1:3 z akademikami z Częstochowy.

W tym artykule dowiesz się o:

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - AZS Delic-Pol Norwid Częstochowa 1:3 (27:29, 18:25, 25:21, 21:25)

Kędzierzynianie nie będą miło wspominać końcówki 2011 roku. Przegrywając z AZS-em doznali piątej porażki z rzędu. Gospodarze zażarcie walczyli o wygranie inauguracyjnej partii, ale po grze na przewagi lepsi okazali się przyjezdni. W drugim secie siatkarze spod Jasnej Góry zwyciężyli już znacznie pewniej. W kolejnej odsłonie do gry wróciła ZAKSA, która wygrała do 21. Miejscowi starali się doprowadzić do tie-breaka, ale częstochowianie rozstrzygnęli to spotkanie na swoją korzyść już w czwartym secie. Wygrywając 3:1, akademicy zrewanżowali się kędzierzynianom za przegraną w czterech setach z pierwszej rundy.

PGE Skra Bełchatów - AZS Politechnika Warszawska 1:3 (21:25, 26:28, 25:23, 23:25)

O ile w przypadku kędzierzynian można mówić o dłuższym okresie słabszej formy, to bełchatowianom tym razem przydarzyła się po prostu wpadka. Przed meczem wiele osób twierdziło, że Skra ogra ósmą Politechnikę. Prognozy te okazały się nietrafione. Gracze ze stolicy pierwszego seta wygrali różnicą czterech "oczek". W drugim napotkali już większy opór ze strony rywali, ale i tak ponownie to oni byli górą. Bełchatowianie na swoją korzyść byli w stanie rozstrzygnąć dopiero trzecią partię. Nie osłabiło to jednak mobilizacji siatkarzy Politechniki, którzy wykorzystali szansę na pokonanie lidera i zainkasowali trzy punkty. Skra jako jedyna drużyna Młodej Ligi rozegrała w okresie świąteczno-noworocznym dwa spotkania. Mecz z akademikami z Warszawy rozegrany został 29 grudnia, a tydzień wcześniej bełchatowianie wygrali 3:0 rozgrywane awansem spotkanie 17.kolejki z Indykpolem AZS Olsztyn.