Ostrowczanki wciąż niepokonane - relacja z meczu AZS KSZO - KS Murowana Goślina

Szóste z rzędu zwycięstwo odniosły siatkarski AZS WSBiP KSZO Ostrowiec Św. w lidze. Bez straty seta pokonały we własnej hali KS Murowana Goślina.

Spotkanie pomiędzy ostrowieckimi akademiczkami i KS Murowana Goślina od pierwszej piłki było bardzo zacięte. Świetnie w pierwszym secie prezentowała się Małgorzata Ślęzak, z której atakami nie mogły poradzić sobie siatkarki ekipy przyjezdnej. Kilkakrotnie w tej odsłonie zanotowany został remis, jednak w końcowej fazie wojnę nerwów lepiej wytrzymały podopieczne trenera Dariusza Parkitnego. Prowadząc 22:21 dokończyły dzieła po skutecznych atakach Ślęzak i Doroty Dydak, wygrywając trzema oczkami.

Drugi set to jeszcze bardziej zacięta rywalizacja z obu stron. Prowadząc 14:9 ostrowczanki wydawały się być spokojne o losy tej partii, tym bardziej, że kolejne ataki przynosiły zamierzone efekty i gospodynie utrzymywały pięciopunktową przewagę (19:13). Ekipa z Murowanej Gośliny włączyła wtedy drugi bieg i najpierw doprowadziła do remisu po 20, by wyjść na prowadzenie dwoma oczkami 22:24. Pomarańczowo-czarnym udało się jednak obronić dwa meczbole doprowadzając do wyrównania 24:24. Świetnie w bloku spisywała się Gabriela Buławczyk, która zatrzymała Beatę Strządałę, a całości dopełniła Dydak oraz błąd Małgorzaty Sikory, która zaatakowała w antenkę i ostrowczanki prowadziły już 2:0 w setach.

Trzecia odsłonę zdecydowanie lepiej rozpoczęły przyjezdne, które prowadziły 3:1 i 9:4, jednak ekipa z Ostrowca Świętokrzyskiego nie zamierzała łatwo się poddać i rozpoczęła pogoń za rywalkami, doprowadzając do remisu po 9. Od tego momentu główne partie grały miejscowe i na drugi czas dla Murowanej Gośliny AZS KSZO schodził prowadząc 20:16. Taka przewaga wystarczyła, by podopieczne trenera Dariusza Parkitnego zakończyły tego seta do 22 i całe spotkanie 3:0, choć rywalkom nie można było odmówić woli walki, a kibice w hutniczym mieście mogli obejrzeć kawałek dobrej i zaciętej siatkówki wykonaniu oby zespołów.

Co ciekawe, jak dotąd w pojedynkach tych drużyn zawsze górą był zespół z Murowanej Gośliny, tym bardziej cenne wydaje się zwycięstwo pomarańczowo-czarnych.

MVP meczu została Małgorzata Ślęzak (AZS WSBiP KSZO Ostrowiec Św.), która w całym spotkaniu zdobyła 19 punktów, z czego dziesięć w pierwszej partii.

AZS WSBiP KSZO Ostrowiec Św.- KS Murowana Goślina 3:0 (25:22, 27:25, 25:22)

AZS KSZO Ostrowiec Św.: Piekarczyk, Brojek, Kosiorowska, Buławczyk, Dydak, Ślęzak, Soja (libero) oraz Stefańska.

KS Murowana Goślina: Gajewska, Trojan, Hepburn, Strządała, Sikora, Hatala, Wałęsiak (libero) oraz Pankiewicz, Lech, Wyrwa.