Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Poczekamy jeszcze na finał - wypowiedzi po spotkaniu Asseco Resovia - Delecta Bydgoszcz

- Marzyliśmy o finale, ale cierpliwie na niego poczekamy - mówił po czwartym półfinale w Rzeszowie kapitan Delekty Bydgoszcz, Wojciech Jurkiewicz.
Tomasz Stawarski
Tomasz Stawarski

Wojciech Jurkiewicz (kapitan Delekty Bydgoszcz): Marzyliśmy bardzo o finale, ale jeszcze widać nie jest on nam pisany. Zespół jest budowany bardzo cierpliwie i my również poczekamy cierpliwie na finał. Gramy o trzecie miejsce, co przed sezonem każdy z nas brałby w ciemno. Wiemy, że stać nas na to, żeby zakończyć ten sezon zdobyciem medalu. Z taką grą jak zaprezentowaliśmy w poniedziałek, w niedzielę moglibyśmy wygrać. Graliśmy lepiej, ale rywale byli jeszcze lepsi.

Olieg Achrem (kapitan Asseco Resovii): Zostawiliśmy na boisku dużo serca. Pokonaliśmy świetną drużynę, lidera po fazie zasadniczej. Wytrzymaliśmy presję i wykorzystaliśmy atut własnej hali, szczęście również nam sprzyjało. 

Piotr Makowski (trener Delekty Bydgoszcz): W przekroju tych czterech spotkań Resovia okazała się lepsza, trzymamy kciuki za ich grę w finale. Dziękuję moim zawodnikom za olbrzymią wolę walki i ambicję. Przykładowo Marcin Wika nie powinien grać, bo jest chory. Pokazaliśmy, że jesteśmy bardzo dobrze przygotowani. Zabrakło niewiele

Andrzej Kowal (trener Asseco Resovii): Spodziewaliśmy się, że w poniedziałek będzie trudniej i tak było. Ale mecz był zdecydowanie lepszym widowiskiem. Wygrane końcówki mogą cieszyć, ale popełniliśmy zbyt dużo błędów w ataku, co obniżało trochę poziom naszej gry. Jesteśmy w finale i mamy Ligę Mistrzów. Finały powinny być w naszym wykonaniu spokojniejsze, nie będziemy tak nerwowi. Od początku sezonu gramy chimerycznie, ale dzięki trudnym ćwierćfinałom i półfinałom powinniśmy grać lepiej.

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (10):
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×