MŚ kadetów: Polacy po bardzo dobrym meczu wywalczyli brązowe medale!

Biało-czerwoni prowadzeni przez Wiesława Czaję nie mieli większych problemów z pokonaniem Irańczyków, dzięki czemu zakończyli mistrzostwa świata jako brązowi medaliści.

Olga Krzysztofik

Lepiej starcie o trzecie miejsce rozpoczęli Irańczycy, którzy popełniali mniej błędów, co przyczyniło się do wygrania przez nich premierowego seta. W kolejnym toczyła się już bardziej zacięta walka, a zwycięscy wyszli z niej Polacy. Wygrana najwyraźniej dodała naszym reprezentantom pewności siebie, gdyż powrócili do siatkówki, którą prezentowali przez większą część turnieju. Efektem było objęcie prowadzenia 2:1.

Czwarty set to już popisowa gra Polaków, którzy na samym początku wypracowali sobie kilkupunktową przewagę i dzięki konsekwentnej oraz spokojnej grze zdołali ją utrzymać. Irańczycy dzielnie walczyli do samego końca, obronili nawet piłkę meczową, lecz nie wystarczyło to do pokonania biało-czerwonych. Po ostatniej akcji i końcowym gwizdku sędziego w szeregach polskiej ekipy nastąpił wybuch radości, a siatkarze wraz ze sztabem szkoleniowym odtańczyli taniec zwycięstwa.

- W pierwszym secie nie zagraliśmy najlepiej, ale zdołaliśmy się odbudować i poprawić swoją grę. Bartłomiej Lemański wszedł na boisko w drugiej partii (w trzeciej i czwartej wychodził w wyjściowym składzie - wyj. red.) i zagrał bardzo dobrze, czym pomógł całej drużynie, żebyśmy zagrali na najwyższym poziomie - przyznał na pomeczowej konferencji Bartosz Bućko. - Począwszy od drugiej odsłony zredukowaliśmy liczbę błędów własnych i poprawiliśmy skuteczność ataku, byliśmy w stanie podnieść się po porażce w półfinale - nie krył szkoleniowiec.

Siatkówka na SportoweFakty.pl - nasz nowy profil na Facebooku. Dla wszystkich fanów volleya i nie tylko! Kliknij i polub nas. Wolisz ćwierkać? Na Twitterze też jesteśmy!

Tym samym Polacy, prowadzeni przez Wiesława Czaję, wywalczyli brązowe medale mistrzostw świata, a turniej zakończyli z jedną porażką na koncie - doznali jej w półfinałowych starciu z Chińczykami, których pokonali w fazie grupowej.

Przypomnijmy, że w kwietniu podopieczni Czai zostali wicemistrzami Europy kadetów.

Iran - Polska 1:3 (25:19, 21:25, 19:25, 17:25)

Iran: Hekmati, Hamoodi, Valaei, Allah Verdian, Taghi Zadeh, Manavinezhad, Seyedniazi (libero) oraz Daliri (libero), Evazpour Gilarkeshi, Hosseini Imeni, Esmaeilpoor.

Polska: Badura, Gryc (7), Bućko (18), Bieńkowski (3), Śliwka (11), Szymura (12), Piechocki (libero) oraz Lemański (18).
Tak młodzi siatkarze cieszyli się z wygranej walki o brązowe medale / fot: FIVB Tak młodzi siatkarze cieszyli się z wygranej walki o brązowe medale / fot: FIVB
W finale Rosjanie pokonali Chińczyków 3:1 (25:23, 22:25, 25:17, 25:14).