Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

ME 2013: Złoty medalista będzie z Gdyni - komentarze po prezentacji zespołów grupy D

Trener niemieckiej reprezentacji, Vital Heynen, w czasie prezentacji zespołów z grupy D pokusił się o ciekawy wywód, na temat przyszłego zdobywcy złotego medalu Mistrzostw Europy 2013.
Michał Biegun
Michał Biegun

Camillo Placi (trener reprezentacji Bułgarii): Witam zgromadzonych organizatorów i dziennikarzy. Dziękuję trenerowi Heynenowi, z jaką pewnością wybrał nas na faworytów tego turnieju. Jesteśmy po udanej Lidze Światowej, ale to będzie zupełnie inna impreza w naszym wykonaniu. Po kilku trzecich i czwartych miejscach wreszcie chcemy dojść do finału. Mój zespół jest skoncentrowany tylko na tym, jak grać dobrze.

Todor Aleksiew (kapitan reprezentacji Bułgarii): Każdy pobyt w Polsce jest wyjątkowy. Zaczynamy Euro, zarówno ja, jak i cała drużyna nie możemy się już  doczekać początku turnieju. Liczymy, że uda nam się pokazać dobrą siatkówkę.

Steward Bernard (trener reprezentacji Czech): Mieszkamy w przepięknym miejscu w Gdyni. Jesteśmy outsiderami, nie graliśmy w Lidze Światowej. Chcemy pokazać się z jak najlepszej strony. Może postaramy się popsuć trochę krwi naszym silniejszym rywalom.

Ondrej Hudecek (kapitan reprezentacji Czech): Cieszymy się, że jesteśmy w Polsce, jest tu wielu wspaniałych kibiców. Mamy za sobą ciężkie treningi przez cale lato. Jedyne pytanie to, która drużyna najlepiej przepracowała te ostatnie miesiące.

Vital Heynen (trener reprezentacji Niemiec): Widzę tu samych inteligentnych dziennikarzy. Więc coś wam powiem. Jestem pewny, że przy tym stole siedzi zdobywca złotego medalu. Pewnie wygrają Rosjanie, kto jest drugi? Włochy? Ale to my ich pokonaliśmy w meczach towarzyskich. Dalej są Bułgarzy, ale oni też ostatnio nie zdobyli żadnego pierwszego miejsca. Oczywiście nie twierdzę, że to my zajmiemy medalowe miejsca. Pytanie brzmi, co my jako reprezentacja Niemiec tu robimy? Mamy nadzieję, że Rosjanie i Bułgarzy nie wykonają swojej pracy i będziemy w stanie zdobyć jakieś punkty.

Jochen Schoeps (kapitan reprezentacji Niemiec): Zostaliśmy bardzo dobrze ugoszczeni przez organizatorów. Mamy ciekawy zespół, wielu młodych i doświadczonych zawodników. Chcemy pokazać naszą najlepszą jakość w meczach Mistrzostw Europy.

Andriej Woronkow (trener reprezentacji Rosji): Chciałbym powitać wszystkich trenerów i kapitanów. Dziś jesteśmy przyjaciółmi, ale od jutra zaczyna się poważna rywalizacja. Stawiamy sobie cele na każdy dzień, nie wybiegamy w przyszłość. Nie będziemy sobie pozwalać na błędy, których sporo popełnialiśmy w meczach towarzyskich. Sportowa złość pozwoli nam osiągnąć końcowy sukces. Cały turniej wygra najbardziej skoncentrowana reprezentacja.

Siergiej Makarow (kapitan reprezentacji Rosji): Witam wszystkich. Nasza drużyna jest teraz w dobrej dyspozycji. W zespole panuje niezła atmosfera. Bardzo długo czekaliśmy na ten turniej i w końcu to jesteśmy. Każdy zawodnik zdaje sobie sprawę z powagi najbliższych meczów. Jesteśmy gotowi do pokazania maksymalnych możliwości. Dziękuję organizatorom za przyjęcie oraz kibicom, którzy przyjechali na nasze spotkania. Życzę powodzenia wszystkim pozostałym drużynom. Niech wygra lepszy.

Siatkówka na SportoweFakty.pl - nasz nowy profil na Facebooku. Dla wszystkich fanów volleya i nie tylko! Kliknij i polub nas. Wolisz ćwierkać? Na Twitterze też jesteśmy!

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (0):

  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×