W zaległych spotkaniach 12. kolejki I ligi kobiet gospodarze przegrali 0:3

Cztery drużyny z zaplecza Orlen Ligi miały przedłużoną przerwę świąteczno-noworoczną. Oba zaległe spotkania zakończyły się wynikiem 3:0 dla przyjezdnych.

Sparta Warszawa - KS Murowana Goślina 0:3 (13:25, 21:25, 17:25)

Pojedynek w stolicy był właściwie jednostronny. Choć warszawianki rozpoczęły mecz od prowadzenia, z każdą kolejną akcją to przyjezdne prezentowały lepszą dyspozycję. O przewadze KS-u zadecydowały zwłaszcza błędy własne Sparty i skuteczny serwis ekipy z Murowanej Gośliny. W kolejnych setach warszawianki postawiły większy opór, ale w decydujących momentach punkty zdobywały podopieczne Andrzeja Miciula.

MLKS Zawisza Roltex Zawisza Sulechów - Developres Rzeszów 0:3 (19:25, 20:25, 19:25)

W Sulechowie kibice z pewnością liczyli, że starcie beniaminków przyniesie sporo emocji. Jednak dwie partie przebiegały w zasadzie pod dyktando rzeszowianek, które świetnie radziły sobie w obronie i dodatkowo serwowały trudną zagrywkę. W kolejnej części meczu Zawisza walczył punkt za punkt, lecz od stanu 19:20 w poczynaniach sulechowianek "coś się zacięło". Developres wykorzystał słabość rywalek i zdobył sześć punktów z rzędu.  - Sportowo nie jesteśmy gorsi. Popełniliśmy kilka głupot i dlatego przegraliśmy. Oczywiście marka drużyny z Rzeszowa nie podlega dyskusji. Zespół ten grał bardzo dobrze - komentował Marek Mierzwiński dla portalu zawiszasulechow.pl

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas! Na Twitterze też nas znajdziesz!