Serie A: Bartosz Kurek najgorzej w sezonie, sensacyjne porażki ekip Lube Banca Macerata i Trentino!

W meczu 16. kolejki ligi włoskiej, zespół Bartosza Kurka, Lube Banca Macerata, dość niespodziewanie przegrał z Altotevere Citta di Castello.

Tomasz Rosiński

Ekipa z Maceraty nie odniosła swojego czternastego zwycięstwa w sezonie, chociaż miała na to spore szanse. Podopieczni Alberto Giulianiego prowadzili już 2:0 setach, lecz nie byli w stanie postawić kropki nad "i", przez co ostatecznie polegli po tie-breaku z Altotevere.

Bartosz Kurek zdobył w tym spotkaniu zaledwie 2 punkty atakiem (50-proc. skuteczność; 2/4), zaś przyjmował 4-krotnie (75-proc. przyjęcie pozytywne, 75-proc. przyjęcie perfekcyjne). Polak jednak został zmieniony przez Matteo Martino w połowie drugiego seta i już do końca pojedynku nie pojawił się na parkiecie. Prawdopodobnie szkoleniowiec chciał oszczędzić reprezentanta Polski, który w ostatnim czasie grał całe mecze co 3-4 dni (LM, Puchar Włoch, Serie A).

Altotevere Citta di Castello - Lube Banca Macerata 3:2 (22:25, 22:25, 25:19, 25:23, 15:12)

Altotevere Citta di Castello: Piano (14), Van Walle (28), Rossi (8), Corvetta (1), Fromm (6), Massari (10), Tosi (libero) oraz Franceschini, Carminati, Dolfo (4).

Lube Banca Macerata: Kurek (2), Zajcew (26), Stanković (6), Kovar (12), Baranowicz (2), Podrascanin (18), Henno (libero) oraz Martino (8), Monopoli, Giombini, Parodi.