Serie A2: Pierwsza porażka klubu Marcela Gromadowskiego

Zespół Wayel Bolonia w niedzielę nieoczekiwanie przegrał z Olio Pignatelli Isernia, choć po doskonałym początku sezonu był faworytem tego spotkania. Mimo porażki swojego klubu, po raz kolejny bardzo dobrze zaprezentował się Marcel Gromadowski.

Kinga Bernacka

W dwóch pierwszy setach niedzielnego spotkania na boisku zdecydowanie dominowali gospodarze. Zespół Polaka zdołał wygrać trzeciego seta, a w czwartej partii prowadził już nawet 16:12. Ostatecznie jednak tą odsłonę meczu i całe spotkanie wygrała Isernia 3:1 (25:19, 25:21, 23:25, 25:23).

Marcel Gromadowski był najlepiej punktującym zawodnikiem tego spotkania. Polak atakował z 56 proc. skutecznością, dwukrotnie popisał się asem serwisowym, trzy razy skutecznie zablokował akcję przeciwników i w sumie zdobył w niedzielę 26 punktów.

Po porażce z Isernią, zespół Polaka zajmuje trzecie miejsce w tabeli Serie A2, ale podobnie jak liderzy rozgrywek (Fiorese Spa Bassano i Codyeco S.Croce) ma na swoim koncie 12 punktów.

Za tydzień Wayel Bolonia zmierzy się z La Nef Castelfidardo - najsłabszym zespołem rozgrywek.