KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Kadra reprezentacji Niemiec kobiet na rok 2014

Giovanni Guidetti wybrał 26-osobowy skład na czekające niemiecką kadrę narodową w tym roku turnieje międzynarodowe. Wśród powołanych znalazły się dwie zawodniczki znane z Orlen Ligi.
Michał Kaczmarczyk
Michał Kaczmarczyk

Włoski szkoleniowiec oparł swoją drużynę na 13 wicemistrzyniach Europy z 2013 roku, poza tym znalazło się w niej 9 siatkarek bez doświadczenia reprezentacyjnego, głównie wyróżniające się młode zawodniczki z Bundesligi. Pierwsze zgrupowanie reprezentacji Niemiec kobiet rozpocznie się 20 maja, pięć dni później zespół uda się na towarzyski turniej w szwajcarskim Montreux (27 maja-1 czerwca), w którego pierwszej fazie Niemki zmierzą się w kadrami USA, Dominikany i Japonii.

7 i 8 czerwca podopieczne Giovanniego Guidettiego zagrają pierwszy mecz Ligi Europejskiej z Hiszpanią. Ponadto w tych samych rozgrywkach zagrają one z kadrą Polski: mecze w Płocku zostaną rozegrane 28 i 29 czerwca. Ponadto reprezentację naszego zachodniego sąsiada czeka udział w spotkaniach I dywizji World Grand Prix oraz rozgrywanych we Włoszech mistrzostwach świata, a w nich mecze grupy A z gospodyniami turnieju, Argentyną, Chorwacją, Tunezją i drugim najwyżej sklasyfikowanym zespołem ze strefy NORCECA.

Szeroki skład reprezentacji Niemiec kobiet na rok 2014:

RozgrywająceDenise Hanke, Lena Moellers, Kathleen Weiss, Mareen Apitz

AtakująceMałgorzata Kożuch, Lena Stigrot, Carina Aulenbrock, Louisa Lippmann

ŚrodkoweChristiane Furst, Berit Kauffeldt, Corina Ssuschke-Voigt, Stefanie Karg, Anja Brandt, Leonie Schwertmann, Wiebke Silge, Jennifer Pettke

PrzyjmująceMaren Brinker, Heike Beier, Jennifer Geerties, Lisa Izquierdo, Jana-Franziska Poll, Laura Weihenmaier, Julia Schaefer

Libero: Lisa Thomsen, Lenka Duerr, Anna Pogany 

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas! Na Twitterze też nas znajdziesz!

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
volleyball-verband.de
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×