LŚ, gr. D: Facundo Conte poprowadził Argentynę do zwycięstwa z reprezentacją Niemiec

W meczu 3. kolejki grupy D Ligi Światowej 2014, reprezentacja Argentyny uporała się z Niemcami, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w tym sezonie.

Tomasz Rosiński
Argentyna po I weekendzie LŚ miała na swoim koncie jeden punkt po rywalizacji z Francją, zaś Niemcy wywalczyli pięć "oczek" w starciach z Japonią. Niemiecki zespół wybrał się do Ameryki Południowej bez atakującego Jochena Schoepsa, który otrzymał wolne od trenera Vitala Heynena.
Sam początek pojedynku był wyrównany (12:12), lecz z czasem do głosu zaczęli dochodzić gospodarze, którzy mimo iż popełniali więcej błędów niż rywale, to lepiej grali w ataku (18:15). Od startu spotkania liderem swojego spotkania był Facundo Conte, a Albicelestes nie dali się już dogonić kadrze Niemiec w pierwszym secie (25:22).

Kolejną partię argentyńska drużyna rozpoczęła z wysokiego "C", gdyż wyszła na prowadzenie 9:4. Selekcjoner Heynen starał się pobudzać swoich podopiecznych do walki, a tym udało się doprowadzić do remisu w samej końcówce drugiej partii (22:22). Jednak ostatnie słowo należało do reprezentacji Argentyny, która ostatni punkt w tej części meczu zdobyła po świetnej zagrywce Conte (25:23).

W trzeciej odsłonie ekipa prowadzona przez Julio Velasco chciała postawić kropkę nad "i". Umiejętnie rozgrywał Nicolas Uriarte, a Argentyna wyprowadzała skuteczne kontrataki (18:13). Niemcy nie mieli już argumentów do skutecznej walki i przegrali tego seta do 21, zaś całe spotkanie 0:3.

Argentyna - Niemcy 3:0 (25:22, 25:23, 25:21)

Argentyna: Uriarte (5), Quiroga (11), Conte (17), Filardi (7), Gauna, (10) Porporatto (7), Garrocq (libero) oraz De Cecco, Bengolea, Pereyra.

Niemcy: Kuehner (6), Hirsch (8), Westphal (11), Fromm (4), Andrei (2), Collin (6), Steuerwald (libero) oraz Zachrich, Hoehne (1), Kampa (1),  Prolingheuer (3).

Tabela grupy D:

Miejsce Drużyna Mecze Z-P Sety Punkty
1. Francja 3 3-0 9:2 8
2. Niemcy 3 2-1 6:5 5
3. Argentyna 3 1-2 5:6 4
4. Japonia 3 0-3 2:9 1

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas! Na Twitterze też nas znajdziesz!

LŚ, gr. D: Francuzi nie dali szans Japonii, dobry mecz nowego przyjmującego PGE Skry Bełchatów