LE: Kolejny polski dramat w Grecji - relacja z meczu Grecja - Polska

W swoim szóstym meczu w Lidze Europejskiej siatkarek, reprezentacja Polski ponownie uległa kadrze Grecji. To jej druga porażka w tych rozgrywkach.

Tomasz Rosiński
Trener Piotr Makowski posłał do boju taką samą szóstkę jaką desygnował dzień wcześniej. Przez większą część pierwszego seta żadnej z drużyn nie udawało się wypracować bezpiecznej przewagi (15:15). Dopiero po drugiej przerwie technicznej przyspieszyły Greczynki, a Polki miały problemy ze skutecznością w ataku (22:16). Biało-czerwone już nie miału argumentów do skutecznej walki w tej części spotkania i poległy do 19.
Polskie siatkarki, podrażnione przegraniem poprzedniej partii, od początku drugiej odsłony zaczęły grać odważniej, a sporo ożywienia w ich szeregi wniosła Tamara Kaliszuk (7:9). Świetnie w polu serwisowym radziła sobie Natalia Kurnikowska, zaś ekipa z Polski wyszła na prowadzenie 14:9. Od tego momentu podopieczne szkoleniowca Makowskiego przejęły kontrolę nad boiskowymi wydarzeniami (16:25), doprowadzając do remisu w całym pojedynku.

Pierwsza faza III seta była wyrównana (15:15), jednak błędy wprowadzonej Kingi Stronias sprawiły, że Greczynki odskoczyły Polkom na pięć "oczek" (23:18). Biało-czerwone nie były w stanie już dogonić rywalek i przegrały 21:25.

Niemalże przez całą czwartą część rywalizacji obydwie drużyny toczyły wyrównaną walkę (14:14, 20:20). W końcówce jednak więcej zimnej krwi zachowały gospodynie, które zwyciężyły 25:22, a cały mecz 3:1.

Grecja - Polska 3:1 (25:19, 16:25, 25:21, 25:22)

Grecja: Kiosi, Papafiotou, Dioti, Chantava, Lamprinidou, Giota, Artanakiou (libero) oraz Christodoulou, Strantzali, Lamprousi.

Polska: Twardowska, Jasińska, Kurnikowska, Smarzek, Tokarska, Kąkolewska, Korabiec (libero) oraz Kajzer, Kaliszuk, Stonias, Sikorska.

Tabela grupy B LE:

Miejsce Drużyna Mecze Z-P Sety Punkty
1. Niemcy 5 4-1 13:5 11
2. Polska 6 4-2 13:10 11
3. Grecja 6 3-3 11:11 10
4. Hiszpania 5 0-5 4-15 1

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas! Na Twitterze też nas znajdziesz!

LE: Udany rewanż Greczynek, pierwsza porażka polskich siatkarek - relacja z meczu Grecja - Polska