LE: Udany rewanż Greczynek, pierwsza porażka polskich siatkarek - relacja z meczu Grecja - Polska

W meczu 5. kolejki grupy B Ligi Europejskiej, reprezentacja Polski siatkarek okazała się zdecydowanie gorsza od kadry Grecji. To pierwsza porażka Polek w tych rozgrywkach.

Tomasz Rosiński
Polskie siatkarki bardzo dobrze rozpoczęły tegoroczną LE, gdyż wygrały swoje wszystkie cztery spotkania, w tym dwumecz z Grecją przed własną publicznością. Natomiast Greczynki zgromadziły na swoim koncie tylko 4 punkty, odstając w tabeli od biało-czerwonych oraz Niemek.
Pierwsza faza inauguracyjnej partii była wyrównana (13:13), lecz po dobrej postawie Natalii Kurnikowskiej przyjezdne były w stanie odskoczyć na cztery punkty (13:17). Grecki zespół jednak nie zamierzał spuszczać głów i wciąż walczył ambitnie w każdej akcji, co mu się opłaciło (18:19). Katem Polek w końcówce pierwszego seta okazała się Athina Papafotiou, która swoimi bardzo dobrymi zagrywkami wyprowadziła kadrę Grecji na prowadzenie w tej rywalizacji (25:21).

Gospodynie podbudowane zwycięstwem w poprzedniej odsłonie, od startu drugiej części piątkowego starcia wzięły się mocno do pracy, zaś podopieczne Piotra Makowskiego popełniały sporo błędów, szczególnie w przyjęciu zagrywki (13:8). Wprawdzie zawodniczki z Polski były w stanie zniwelować stratę do rywalek (17:16), lecz te skutecznie odparły ich napór i kolejną partię przechyliły na swoją korzyść (25:18).

Reprezentacja Polski III seta rozpoczęła z wysokiego "C" (1:4), jednakże to były dobre złego początki, gdyż na drugiej przerwie technicznej Grecja prowadziła 16:12. Biało-czerwone mimo niekorzystnego rezultatu nie zwiesiły głów i za sprawą skutecznej gry w bloku w końcówce doprowadziły do remisu (18:18). Ostatnie słowo należało jednak do greckiej drużyny (25:23), która wygrała pojedynek 3:0, rewanżując się na porażkę na wyjeździe.

Grecja - Polska 3:0 (25:21, 25:18, 25:23)

Grecja: Kiosi, Lamprosui, Dioti, Konstantinidou, Christodolou, Genitsaridi, Artakianou (libero) oraz Strantzali, Chantava, Papafotiou.

Polska: Jasińska, Kąkolewska, Twardowska, Smarzek, Kurnikowska, Tokarska, Korabiec (libero) oraz Kajzer, Kaliszuk, Paszek, Sikorska.

Tabela grupy B LE:

Miejsce Drużyna Mecze Z-P Sety Punkty
1. Polska 5 4-1 12:7 11
2. Niemcy 4 3-1 10:3 9
3. Grecja 5 2-3 8:10 7
4. Hiszpania 4 0-4 2-12 0

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas! Na Twitterze też nas znajdziesz!

LE: Dramat w trzech setach - oceny Polek za I mecz z Grecją według SportoweFakty.pl