Liga Mistrzyń, gr. D: Słodka zemsta Volero Zurych

Volero Zurych zrewanżowało się za porażkę u siebie i pokonało przed turecką publicznością Eczacibasi Vitra Stambuł. Impel Wrocław w środę zagra z Omiczką Omsk.

Dominika Pawlik
Po grudniowym zwycięstwie w Zurychu, które odniosła ekipa Eczacibasi Vitra Stambuł, wydawało się, że przed własną publicznością nie może być inaczej. Turczynki były zdecydowanymi faworytkami, ale nie wykorzystały tego, doznając bolesnej porażki z Volero Zurych. Mimo takiego wyniku, wciąż pozostają liderkami grupy D.
Od samego początku przyjezdne postawiły trudne warunki, odskakując na trzy punkty przewagi. Gospodynie odnalazły jednak swój rytm i błyskawicznie odrobiły straty, prowadząc podczas drugiej regulaminowej przerwy 16:13. Nie opanowały jednak sytuacji i przegrały premierową odsłonę na własne życzenie.

W drugim secie Turczynki tylko na początku były groźne, Szwajcarki wyciągnęły wnioski z błędu popełnionego przez rywalki i nie traciły punktów seriami. Trzecia odsłona miała tylko wyrównany początek, gospodynie próbowały jeszcze walczyć, ale nie podniosły się już z kolan.

W drużynie Eczacibasi najskuteczniejszą zawodniczką była Bethania De la Cruz, która zdobyła 19 punktów. Z takim samym dorobkiem punktowym mecz skończyła najlepsza siatkarka w ekipie przeciwnej - Olesia Rychliuk. Szwajcarki od swoich rywalek lepsze były w polu zagrywki, bloku i ataku. Ustępowały Turczynkom tylko w skuteczności przyjęcia.

Eczacibasi Vitra Stambuł - Volero Zurych 0:3 (23:25, 22:25, 16:25)

Eczacibasi: De la Cruz, Karakoyun, Larson-Burbach, Furst, Demir, Poljak, Kuzubasioglu (libero) oraz Yilmaz, Gumus

Volero: Ninković, Rabadziewa, Rychliuk, Mammadowa, Thompson, Kuprianowa, Popović (libero) oraz Granvorka, Grbac, Sanchez