WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Bartosz Kurek chce zasłużyć na powołanie do kadry. "Wszystko zależy od formy zawodnika i decyzji trenera"

Zdaniem Stanisława Gościniaka powrót przyjmującego Lube Banca Macerata do kadry jest kwestią wyłącznej decyzji selekcjonera.
 Redakcja
Redakcja

- Porzekadło głosi, że nie ma ludzi niezastąpionych, ale są pewni wybitni zawodnicy, których ciężko zastąpić - stwierdził mistrz świata z 1974 roku.


Źródło: Foto Olimpik/x-news

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
Foto Olimpik/x-news

Komentarze (3):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
 • Eroll 1
  1. Kurek nie zgodzi się na zmianę pozycji. 2. gra w lidze włoskiej bez fajerwerków i nie jestem pewien, czy znalazłby miejsce w szóstce reprezentacji. Naprawdę aż tak go potrzebujemy? 3. popsuje w 5 minut klimat i atmosferę (tak jak Bartman)
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • Basil 0
  Zanim o meritum napiszę co mnie osobiście uwiera - nie mogę przeboleć, że Kurek nie zdecydował się porozmawiać z Olą Piskorską na żywo i tym samym stawić czoła debacie z prawdziwego zdarzenia, być może nie tak wygodnej i bezbolesnej jak sztampowe pytania (sorry Przegląd), na które sklecił kilka przyjemnych do czytania wersów. Daleko mi do łowców wszelakich sensacji ale czasem chciałoby się po prostu więcej.
  *
  Tak jak pisałem wcześniej na dziś naturalnymi kandydatami do łojenia przeciwników z pozycji przysłowiowego młota w reprezentacji są popularny Jakub "Kuba" Jarosz i młokos Michał Filip. Myślę, że to najlepiej obrazuje nędzę i rozpacz w jakiej znalazła się nasza kadra narodowa bo reprezentacyjna impotencja Jarosza w ataku zdążyła obrosnąć legendą a Filip o ile w tym sezonie wysoce bramkostrzelny to jednak może poszczycić się jednym z najniższych współczynników efektywności w całych rozgrywkach (co oczywiście nie oznacza, że na powołanie nie zasługuje bo zasługuje w sposób znaczący). Czy Kurek jest alternatywą? I tak i nie. Coś w tym jest, że Bartek ostatecznie nie wylądował na prawym skrzydle pomimo tego, że w ten sposób widział go Raul Lozano na samym początku jego drogi - Kurek mając choćby w ostatnim czasie kilka okazji aby zaprezentować się szerszej publiczności jako nieschylający się do przyjęcia atakujący wypadał mało przekonująco do tego stopnia, że trener Giuliani ostatecznie w sukurs zmiennie dysponowanemu Sabbiemu coraz częściej posyła Kovara, podczas gdy Bartosz w większości ustawień staje do przyjęcia. Oczywiście znamy przykłady Zajcewa czy Andersona radzących sobie znakomicie praktycznie bez względu na to na jakiej pozycji grają jednak czy nie są to wyjątki potwierdzające regułę? Zdaniem wielu trenerów Zajcew to naturszczyk, prawdopodobnie najbardziej utalentowany i predysponowany do gry w siatkówkę zawodnik ostatniej dekady natomiast Anderson to być może w ogóle najwszechstronniejszy siatkarz na świecie. Oczywiście Kurka stać na to, żeby kolejny raz wspiąć się na szczyt i spróbować sprostać kolejnemu wyzwaniu ale biorąc pod uwagę, że jego dobra dyspozycja zależna jest od wielu czynników a organizm wydaje się mało adaptowalny do gry w niesprzyjających warunkach może być to dla niego trudniejsze niż nam się wszystkim wydaje.
  *
  Osobiście na miejscu trenera Antigi zadzwoniłbym do trenera Lorenzettiego i przestudiował grę na trzech przyjmujących - na okres przejściowy powinno wystarczyć a gdzieś tam na boku niech do wielkich wyzwań dojrzewają Filip, Bołądź, Muzaj i Gryc (ze wskazaniem na ostatniego).
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • jendrula 0
  Widzę że Bartek spokorniał,bo wie że Stefan Antiga nie żartuje.Kurek sam chyba w to nie wierzył nie Stefan zostawi go w domu i nie weźmie go na MŚ,bo jak to gwiazda siatkówki i nie jedzie a żółtodziub Mika jedzie ?
  Jak się okazało Stefan zrobił mistrzowski ruch i zostawił Kurka a wziął Mikę.Teraz będzie zależało tylko od jego wysokiej formy i woli trenera.
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (3)
Pokaż więcej komentarzy (3)
Pokaż więcej komentarzy (3)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×