Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Olieg Achrem wraca do zdrowia. "Będzie mógł walczyć o kadrę meczową na początku lutego"

Olieg Achrem doznał kontuzji na początku kwietnia ubiegłego roku. Ostatnie wieści o jego stanie zdrowia są dobre. - Na początku lutego będzie mógł rywalizować o kadrę meczową - mówi lekarz Resovii.
Mateusz Lampart
Mateusz Lampart

Olieg Achrem poleciał na kolejne konsultacje medyczne do Włoch 13 stycznia. Od nich zależy, jak szybko kapitan Asseco Resovii Rzeszów będzie mógł zacząć treningi z pełnym obciążeniem. - Informacje z Włoch są bardzo dobre, wszystko jest na właściwej drodze. U Oliega Achrema została odbudowana siła mięśniowa. Możemy się spodziewać, że będziemy mogli niedługo skorzystać z jego gry. Na początku lutego będzie mógł rywalizować o kadrę meczową. Ale to, że będzie on gotowy do gry nie musi oznaczać, że Andrzej Kowal z niego skorzysta - mówi dla SportoweFakty.pl Artur Harmata, lekarz wicemistrzów Polski.

W listopadzie i grudniu przedłużającą się rehabilitacja źle wpływała na "Alka". Oprócz poprawy formy fizycznej, Achrem jest w coraz lepszej kondycji psychicznej. - Rozmawiałem z Alkiem. Jest zdecydowana poprawa, jeśli chodzi o psychikę. On jest w dobrym nastroju. Pod koniec roku miał słabszy czas, bo nie wiedział, jak to będzie wyglądało. We Włoszech lekarze obiecywali, że wróci szybciej, ale biologii nie da się oszukać. Widać to po innych sportach. Podobną przerwę miał ostatnio Jakub Błaszczykowski czy wcześniej Michael Owen - przyznaje Harmata.

Olieg Achrem od dłuższego czasu trenuje z zespołem (w ograniczonym zakresie) i jeździ z drużyną niemal na wszystkie mecze wyjazdowe Olieg Achrem od dłuższego czasu trenuje z zespołem (w ograniczonym zakresie) i jeździ z drużyną niemal na wszystkie mecze wyjazdowe
Drugim z kontuzjowanych zawodników Pasów jest Dawid Konarski. Atakujący przed świętami naderwał mięsień brzuchaty łydki. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, "Konar" wróci do kadry meczowej w pojedynku z Cerrad Czarnymi Radom, 24 stycznia. - Dawid Konarski będzie miał jeszcze rezonans w poniedziałek lub wtorek. Jest na bardzo dobrej drodze do powrotu na boisko - kończy lekarz Resovii.

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (3):

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×