Superliga: Neftjanik Orenburg bez szans w meczu z Dynamem Moskwa

W 23. kolejce Superligi siatkarze Dynama Moskwa pewnie pokonali drużynę z Orenburgu. Dzięki temu zwycięstwu moskiewski zespół uplasował się na trzecim miejscu w ligowej tabeli.
Dorota Mleczak

Mecz rozpoczął się od serii błędów ekipy przyjezdnych. Dłużni nie pozostali gospodarze, bowiem mieli problem z serwisem. Podopieczni Jurija  Mariczewa  utrzymywali kilkupunktową przewagę, a na drugiej przerwie technicznej prowadzili aż ośmioma punktami. Po stronie zespołu z Moskwy w ataku brylował Paweł Krugłow, zastępujący Iwana Zajcewa. Głównie za sprawą jego dobrej gry, pierwszy set należał do byłej drużyny Bartosza Kurka.

W drugiej partii rywalizacja początkowo toczyła się punkt za punkt. Na skrzydle dobrze spisywał się Władimir Iwanow, jednak skuteczność gości nie trwała długo. Przy stanie 7:6 dla gospodarzy, gracze z Orenburgu nie potrafili przyjąć zagrywek przeciwnika. W dodatku Denis Birjukow oraz Maxwell Holt popisali się efektywnymi blokami i z wyrównanej walki nic nie zostało. Końcówka seta należała do Aleksandra Markina, rosyjski przyjmujący kończył wszystkie piłki, a także dołożył punkt zagrywką.

Trzecia odsłona meczu była najbardziej zacięta, zawodnicy Władimira Terentiewa zdecydowanie lepiej radzili sobie w wyprowadzeniu skutecznego ataku. Moskiewscy siatkarze w porównaniu z poprzednimi setami, zagrali słabiej w obronie, co przyczyniło się do osiągnięcia dwupunktowej przewagi gości. Jednak klub z Orenburgu nie wykorzystał swoich szans. Zbyt dużo zepsutych zagrywek i słaba gra przyjmujących od drugiej przerwy technicznej doprowadziła do zwycięstwa trzecią ekipę Superligi.