KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

IE 2015: Przyjęcie i atak kluczem do wygranej - Biało-Czerwone w statystykach po meczu z Rumunią

Polkom udało się wywalczyć drugie zwycięstwo w Igrzyskach Europejskich rozgrywanych w stolicy Azerbejdżanu. Rumunki pozostają bez żadnego punktu w tabeli.

Anna Fijołek
Anna Fijołek
Po dramatycznym, przegranym meczu z Azerkami, gdzie żadna z taktyk gry ustalonych przez sztab szkoleniowy polskiego zespołu nie zdała egzaminu, reprezentacji naszego kraju udało się wrócić na dobry tor i pokonać kolejne rywalki.
Polki w środowym spotkaniu dobrze radziły sobie w polu zagrywki posyłając sześć punktowych zagrywek, przy pięciu asach serwisowych przeciwniczek. Sylwia Pycia zdobyła w ten sposób dwa "oczka", najwięcej z drużyny. Przewagą siatkarek Jacka Nawrockiego był blok. Tym elementem reprezentantki naszego kraju zdobyły 13 punktów, czyli o pięć więcej od ich konkurentek. Po trzy razy akcje Rumunek zostały skutecznie zatrzymane na siatce przez: Maję Tokarską, Katarzynę Zaroślińską oraz wspomnianą już Sylwię Pycię.

Wyjątkowo dobrze Biało-Czerwone spisywały się w przyjęciu. Najbardziej ostrzeliwana przez Rumunki zagrywką była Anna Werblińska. Świdniczanka musiała przyjmować 29 razy notując przy tym 24 proc. perfekcyjnego odbioru i popełniając jeden błąd. Dwa razy pomyliła się Katarzyna Skowrońska-Dolata.

Nominalna atakująca zdobyła 11 "oczek" przy 32 proc. efektywności. Główną "armatą" Polek była Katarzyna Zaroślińska, autorka 19 punktów. "Smoku" miała również wysoką skuteczność w ofensywie - 52 proc. Z kolei 12 razy punktowała Anna Werblińska, a Sylwia Pycia 10.

Najlepszą siatkarką po stronie rywalek była Nneka Onyejekwe, która zapisała na swoim koncie 8 punktów.

Porównanie statystyk:

Polska Element Rumunia
6 Asy serwisowe 5
8 Błędy przy zagrywce 5
52 proc. Przyjęcie dokładne 38 proc.
24 proc. Przyjecie perfekcyjne 15 proc.
46 proc. (43/93) Skuteczność w ataku 26 proc. (27/102)
4 Błędy w ataku 6
13 Bloki 8

 IE 2015: Biało-Czerwone wróciły na zwycięskie tory - relacja z meczu Polska - Rumunia

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×