Podopieczni Krzysztofa Stelmacha najlepsi w Ostrawie

Siatkarze BBTS-u Bielsko-Biała okazali się najlepsi w rozgrywanym w weekend Ostrawa Cup 2015. Podopieczni Krzysztofa Stelmacha pokonali wszystkich przeciwników i stracili zaledwie dwa sety.

Natalia Witczyk

Podobnie jak przed rokiem drużyna z Podbeskidzia została zaproszona do Czech, aby zagrać w kolejnym już Ostrawa Cup. Siatkarze BBTS-u Bielsko-Biała utrzymali zwycięską passę na tym terenie, wygrywając turniej drugi raz z rzędu. Na drodze bielszczan tym razem znów stanęli gospodarze z VK Ostrava, a także VSC Fatra Żlin oraz Union Volleyball Raiffeisen Arbesbach.

W piątek podopieczni Krzysztofa Stelmacha nie mieli żadnych problemów, aby pokonać drużynę ze Żlina. Bielszczanie bardzo dobrze zaprezentowali się w bloku, powstrzymując przeciwników aż czternaście razy. Po cztery punkty w tym elemencie zanotowali na swoim koncie środkowi Dmytro Bogdan oraz Mateusz Sacharewicz. Warto dodać, że dla Ukraińca był to pierwszy oficjalny mecz w barwach BBTS-u Bielsko-Biała, bowiem zawodnik dołączył do drużyny w ubiegłym tygodniu po prawie trzytygodniowej przerwie.

Przeciwko VSC Fatrze Żlin okazję do zaprezentowania swoich umiejętności miał również Paweł Gryc, który w zeszłym tygodniu pojawił się na treningach po powrocie z mistrzostw świata juniorów w Meksyku. Siatkarz okazał się najlepszym graczem w szeregach swojej drużyny zdobywając dwadzieścia jeden "oczek" przy 57 proc. skuteczności w ataku.

Z kolei w sobotę ekipę z Podbeskidzia czekały dwa mecze. Pierwszy, z austriackim Union Volleyball Raiffeisen Arbesbach, zespół wygrał bez straty seta. Tymczasem w decydującym starciu z gospodarzami imprezy, bielszczanie oddali przeciwnikom inicjatywę tylko w premierowej odsłonie. W kolejnych pewnie prezentowali się przedstawiciele PlusLigi, a ich mocnym ponownie okazał się blok oraz dyspozycja w kontrataku.

Tym razem najlepiej punktującym zawodnikiem w bielskich szeregach okazał się przyjmujący Serhiy Kapelus. Ukrainiec zanotował dziewiętnaście punktów. Z dwunastoma mecz zakończył kapitan Marcin Wika.

To nie koniec przedsezonowych sprawdzianów dla zespołu prowadzonego przez braci Stelmachów. W najbliższy piątek oraz sobotę w Szczyrku zmierzą się oni z reprezentacją Kanady B, która przygotowuje się do rozgrywek akademickich.

Wyniki BBTS-u Bielsko-Biała na Ostrawa Cup 2015:

2.10
BBTS Bielsko-Biała - VSC Fatra Żlin 3:1 (25:13, 25:27, 25:18, 25:20)

3.10
BBTS Bielsko-Biała - Union Volleyball Raiffeisen Arbesbach 3:0 (25:15, 25:17, 25:17)
BBTS Bielsko-Biała - VK Ostrawa 3:1 (20:25, 25:19, 25:15, 25:20)