Polski Cukier Muszynianka Muszyna - Chemik Police: Mistrzynie Polski wyraźnie lepsze na wyjeździe

W meczu 3. kolejki rozgrywek Orlen Ligi siatkarki Chemika Police pokonały na wyjeździe Polski Cukier Muszyniankę Muszyna 3:0. Mistrzynie Polski na koncie nadal mają komplet zwycięstw.

Natalia Witczyk

Przed rozpoczęciem pojedynku obydwie ekipy nie zaznały jeszcze goryczy porażki. Zarówno brązowe, jak i złote medalistki poprzedniego sezonu Orlen Ligi prezentowały się w obecnych rozgrywkach z bardzo dobrej strony. W sobotę w Muszynie po raz pierwszy w wyjściowym składzie Chemika Police wystąpiły Anna Werblińska oraz Paulina Maj-Erwardt.

Podopieczne Giuseppe Cuccariniego od początku spotkania wypracowały sobie kilka punktów przewagi, głównie prezentując się skutecznie w polu serwisowym. Motorem napędowym drużyny była przyjmująca Helena Havelkova, która nie miała żadnych problemów ze sforsowaniem bloku przeciwniczek. Siatkarki Polskiego Cukru Muszynianki Muszyna starały się odrabiać stratę, jednak udało im się dogonić rywalki zaledwie na dwa punkty. Dobre ataki Adeli Helić nie pomogły w osiągnięciu celu i gospodynie przegrały 22:25.

Pogoń za przeciwniczkami nie udała się w premierowej odsłonie, ale już w drugim secie to zespół prowadzony przez Bogdana Serwińskiego dyktował tempo gry. Problemy z przyjęciem miała jedynie Natalia Kurnikowska, którą trener zdecydował się zdjąć z boiska i wprowadzić Natalię Skrzypkowską. To właśnie kłopoty z odbiorem mocnych zagrywek policzanek sprawiły, iż zespół z Muszyny oddał swoje wysokie prowadzenie. Mistrzynie Polski odrobiły pięć punktów, doprowadziły do remisu, a następnie pewnie zmierzały po zwycięstwo. Ostatecznie set zakończył się wynikiem 19:25.

Zawodniczki Chemika Police kontynuowały swoją dobrą dyspozycję także w trzeciej partii. Drużyna bardzo szybko osiągnęła wysokie prowadzenie, które oddała dopiero w końcówce. Muszynianki tym razem popisały się niezwykłą walecznością, wyrównując stan seta w kluczowym momencie. Jednak był to jedynie chwilowy zryw gospodyń. W zaciętej walce punkt za punkt więcej zimnej krwi zachowały podopieczne Giuseppe Cuccariniego, wygrywając 25:23.

Polski Cukier Muszynianka Muszyna - Chemik Police 0:3 (22:25, 19:25, 23:25)

Muszynianka: Milovits, Grejman, Savić, Helić, Kurnikowska, Pelc, Krzos (libero) oraz Śliwa (libero), Skrzypkowska, Sosnowska, Hatala, Szczygieł.

Chemik: Wołosz, Werblińska, Bednarek-Kasza, Montano, Havelkova, Veljković, Maj-Erwardt (libero) oraz Kowalińska, Jagieło.

MVP: Joanna Wołosz (Chemik)